Niezbędny dla rodziny - transporty humanitarne na Ukrainę

Program „Niezbędny dla rodziny” - transporty humanitarne na Ukrainę
  • Opis programu: Fundacja Biedronki, w odpowiedzi na wojnę w Ukrainie, organizuje transport pakietów humanitarnych dla obywateli, którzy pozostali na terytorium konfliktu zbrojnego
  • Partnerzy programu: Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „W górę serca”), Klub Inteligencji Katolickiej z Warszawy oraz Centrum Wolontariatu w Lublinie
  • Beneficjenci: Ukraińcy, którzy pozostali w Ukrainie
  • Budżet programu: 5 mln zł

Na czym polega program?

Program „Niezbędny dla rodziny” polega na wysyłce paczek humanitarnych dla obywateli Ukrainy, którzy pozostali na terytorium swojego kraju. Na Ukrainę dostarczane są pakiety, które w założeniu powinny wystarczyć 4-osobowej rodzinie na co najmniej dwa tygodnie. Program realizowany jest we współpracy z organizacjami partnerskimi (pozarządowymi).

W ramach programu na Ukrainę dostarczane są trzy rodzaje pakietów: żywnościowe, dziecięce i higieniczne.

Pakiet żywnościowy zawiera produkty takie jak herbata, mleko, makaron, ryż, kasza. Pakiet higieniczny obejmuje m.in. papier toaletowy, szampon, pastę do zębów, mydło, podpaski, natomiast pakiet dziecięcy zawiera artykuły najbardziej potrzebne dla małych dzieci, takie jak kaszki, czy mleko dla niemowląt, czy chusteczki.

Paczki trafiają m.in. na tereny ataków rakietowych (np. do Zaporoża, Charkowa i Winnicy). W ramach programu „Niezbędny dla rodziny” na Ukrainę pojedzie łącznie kilkaset ton produktów o wartości 5 mln zł.