Ponad 2 miliony złotych dla Fundacji Biedronki na rzecz pomocy uchodźcom

21.03.2022
Fundacja Biedronki otrzymała wsparcie finansowe od EDP Renewables na pomoc dla uchodźców. Darowizna pozwoli rozszerzyć inicjatywę, która polega na przekazywaniu ukraińskim obywatelom kart przedpłaconych, które można wykorzystać na zakup m.in. żywności w sklepach Biedronka.

EDP Renewables podjął decyzję o przekazaniu 500 000 euro (ok. 2,345 miliona złotych) na rzecz Fundacji Biedronki w celu wsparcia programu kartowego dla uchodźców. Karty mają służyć tym uchodźcom, którzy znaleźli się w Polsce bez wsparcia bliskich i są w złej sytuacji finansowej. Dzięki nim można będzie zrobić zakupy w sklepach sieci Biedronka. Karty będą zasilane finansowo przez trzy miesiące.

- Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogli rozszerzyć program kartowy. Przekazana kwota jest dla nas wyrazem zaufania, dzięki któremu możemy skutecznie działać na jeszcze większą skalę. Doświadczenie z innych naszych programów opartych na podobnym rozwiązaniu utwierdza nas w przekonaniu, że w przypadku uchodźców to właśnie pomoc w formie kart przedpłaconych sprawdzi się najlepiej – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

EDP Renewables to czwarta co do wielkości firma z branży energii odnawialnej na świecie i drugi co do wielkości gracz w Polsce oraz lider na rynku produkcji, sprzedaży, instalacji i konserwacji turbin wiatrowych.

- Mamy do czynienia z jednym z najpoważniejszych kryzysów humanitarnych w ostatnim czasie. Nie możemy sobie pozwolić na brak wsparcia dla tych, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Połączenie sił jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu, dlatego bardzo się cieszymy, że udało nam się zawrzeć umowę z fundacją założoną przez główną spółkę Grupy Jeronimo Martins, czyli Fundacją Biedronki, która wykonuje niezwykle cenną pracę. Będziemy z należytą uwagą i troską śledzić przebieg konfliktu i nadal podejmować inicjatywy mające na celu pomoc ofiarom wojny – tłumaczy Miguel Stilwell, dyrektor generalny EDP Renewables oraz EDP.

Dzięki otrzymanej darowiźnie łączna kwota, którą dysponuje Fundacja Biedronki na wsparcie dla uchodźców zbliżyła się do 20 milionów złotych. Fundacja uruchamia trzy duże programy pomocowe dla osób uciekających przed wojną. Oprócz wspomnianego programu opartego na przekazywaniu kart przedpłaconych na zakupy w sklepach Biedronka, Fundacja będzie przekazywać również jednorazowe eKody na zakupy oraz zapewni uchodźcom bezpłatne tymczasowe noclegi.

Ponad 2 miliony złotych dla Fundacji Biedronki na rzecz pomocy uchodźcom