Pomoc dla uchodźców - informacje dla osób indywidualnych
Допомога Біженцям-інформація для окремих осіб

Шановні Пані та Панове,

Фонд Biedronki здійснює програму підтримки біженців „Вітаємо і допомагаємо" – вона спрямована до організацій допомоги, які мають прямий контакт з особами, які є біженцями з України. Повідомляємо, що Фонд Biedronki безпосередньо не надає підтримки окремим особам.

Наша програма допомоги заснована на двох принципах:

1. Карти для покупок у магазинах Biedronka – це карти, що поповнюються на суму 300 злотих (приблизно 2100 гривень) за 3 місяці (всього 900 злотих), за які можна робити покупки в магазинах мережі Biedronka.
2. Тимчасове житло – Фонд Biedronki оплачує тимчасове житло біженцям, у яких немає сім'ї і близьких в Польщі. Нічліг надається партнерськими організаціями (максимум на 30 днів).

Якщо ви – біженець і хочете отримати допомогу у вигляді карти або житла, будь ласка, зв'яжіться з відповідними організаціями.

Якщо ви шукаєте іншу допомогу, будь ласка, зв'яжіться з місцевим урядом або фондами, що діють на території, на якій ви знаходитесь. Списки організацій з надання допомоги можна знайти на таких сайтах, як: www.pomagamukrainie.gov.pl, www.ngo.pl.

Szanowni Państwo,

Fundacja Biedronki prowadzi program wsparcia „Witamy i pomagamy” – jest on skierowany do organizacji pomocowych, które mają bezpośredni kontakt z uchodźcami z Ukrainy. Informujemy, że Fundacja Biedronki nie udziela bezpośredniej pomocy osobom indywidualnym.

Nasz program pomocy „Witamy i pomagamy” jest oparty na dwóch filarach:

1. Karty na zakupy do sklepów Biedronka – są to karty doładowywane kwotą 300 złotych (ok. 2100 hrywien) na 3 miesiące (w sumie 900 zł), za które można zrobić zakupy w sklepach sieci Biedronka. Odrębną inicjatywą były jednorazowe e-Kody na zakupy o wartości 50 złotych.
2. Tymczasowe noclegi – Fundacja Biedronki opłaca tymczasowe zakwaterowanie dla uchodźców, którzy nie mają rodziny lub krewnych w Polsce. Zakwaterowanie jest zapewniane poprzez organizacje partnerskie (na maksymalnie 30 dni).

Jeśli jest Pan/i uchodźcą i chce otrzymać pomoc w postaci karty lub noclegów, prosimy o kontakt z odpowiednimi organizacjami.

Jeśli szuka Pan/i innej pomocy, prosimy o kontakt z lokalnym samorządem lub fundacjami działającymi na terenie, na którym Pan/i przebywa. Listy organizacji pomocowych może Pan/i znaleźć na stronach takich jak: www.pomagamukrainie.gov.pl, www.ngo.pl.