Rusza nasz nowy program - „Akcja jajeczko”!

18.03.2024
Kierując się zasadą, że w święta nikt nie powinien być sam, uruchomiliśmy „Akcję jajeczko”. Zakwalifikowane do tego programu fundacje i stowarzyszenia otrzymały od naszej Fundacji granty w wysokości od 6 do 10 tys.  zł na przygotowanie bezpłatnych wielkanocnych spotkań dla seniorów oraz dla innych osób ze szczególnie wrażliwych grup społecznych.

Rusza nasz nowy program - „Akcja jajeczko”!

Program „Akcja Jajeczko" zapewnia finansowe wsparcie dla organizacji, które planują przygotować uroczyste śniadania wielkanocne, stanowiące nie tylko okazję do wspólnego spożywania posiłków, ale przede wszystkim szansę na budowanie relacji społecznych, integrację oraz wzajemne wsparcie. Projekt jest skierowany do najbardziej wrażliwych grup społecznych, przede wszystkim seniorów dotkniętych lub zagrożonych samotnością.

„Akcja Jajeczko" ma na celu stworzenie bezpiecznej i serdecznej przestrzeni, w której osoby starsze będą mogły spotkać się, podzielić doświadczeniami oraz cieszyć się atmosferą wspólnoty w czasie świąt.

Pierwsze spotkania wielkanocne przy stołach zastawionych ciepłymi posiłkami oraz napojami odbędą się już od dziś, czyli od 18 marca.

Do projektu dostało się 46 organizacji, a ich lista dostępna jest na stronie: https://lnkd.in/dfB9e3Hc