Sprawdzamy, co słychać na budowie hospicjum w Lęborku

11.04.2024
Jeszcze w tym roku zostanie uruchomione stacjonarne hospicjum w Lęborku, które rocznie zapewni opiekę nad około 250 ciężko chorymi pacjentami. Nasza Fundacja zadeklarowała wsparcie finansowe w wysokości 5 milionów złotych na dokończenie budowy tego niezwykle potrzebnego ośrodka.

Trwają intensywne prace na placu budowy hospicjum, które już pod koniec 2024 r. ma zostać oddane do użytku. Od stycznia do kwietnia 2024 r. udało się wykonać: tynki w całym budynku, ogrzewanie podłogowe oraz izolację posadzek i wylewki. Dokończone zostały instalacje wewnętrzne gazu oraz cała technologia kotłowni - nastąpił również odbiór Urzędu Dozoru Technicznego.

Kolejne zaplanowane prace, które ruszają w kwietniu i w maju to: wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i instalacji chłodu, instalacja odgromowa oraz zagospodarowanie terenu wokół hospicjum. Trwa wygrzewanie budynku. Za kilka miesięcy (po wysuszeniu ścian) rozpoczną się prace wykończeniowe.