Tak świętowaliśmy nasze 4. urodziny

15.04.2024
Fundacja Biedronki już od czterech lat pomaga seniorom, ale ma również możliwość działania podczas sytuacji kryzysowych, takich jak wojna. Prowadzimy programy społeczne, dzięki którym tylko w zeszłym roku udało się wesprzeć 230 000 osób! W kwietniu świętujemy swoje czwarte urodziny.

Ostatni rok był dla naszej Fundacji czasem zmian i to nie tylko ze względu na nową siedzibę (która mieści się obecnie na ul. Dziekońskiego 1), ale przede wszystkim na zwiększone finansowanie. Po raz pierwszy Biedronka przeznaczyła na działania Fundacji 20 mln euro!

Fundacja Biedronki tylko w 2023 roku:

• przeznaczyła na działalność pomocową 73 mln złotych, a od 2020 roku aż 192 mln!
  • w 2023 pomogła łącznie 230 000 osobom
  • współpracowała z 1600 różnych organizacji
  • co miesiąc finansuje karty na zakupy do Biedronki dla 16 000 seniorów
  • dotarła do 1000 lokalizacji z programem „Danie Wspólnych Chwil” - a to dzięki współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich - i zdobyła za niego prestiżową nagrodę Złotego Spinacza oraz Stevie Awards
  • dostarczała gotowe obiady do domów ponad 500 seniorów w 7 miastach i już planuje poszerzenie skali projektu
  • prowadziła łącznie 18 projektów społecznych

Podsumowanie 2023

Ale to nie wszystko…

Fundacja Biedronki nieustannie wspiera poradnie i szpitale geriatryczne, którym finansuje sprzęt medyczny potrzebny do leczenia osób starszych. Do tej pory darowizny finansowe otrzymało 8 szpitali. Fundacja sfinansowała także otwarcie Domu Dziennego Pobytu Seniora w Białobrzegach. Uruchomiła program grantowy, dzięki któremu w całej Polsce odbyło się 150 spotkań świątecznych (głównie dla osób starszych). A dzięki temu, że ma stabilne finansowanie mogła po raz kolejny wesprzeć inne organizacje pozarządowe, przyznając im e-Kody do Biedronki o wartości nawet 80 000 zł w ramach programu „Żywnościowy SOS”.

Co więcej, z okazji urodzin we wszystkich sklepach Biedronka można było zobaczyć plakat i dodruk na paragonie informujący o naszych działaniach, a także usłyszeć specjalne nagranie głosowe.

Podsumowanie 2023

Dziękujemy wszystkim osobom, które współpracują z Fundacją, a także tym, którzy po prostu trzymają za nas kciuki.