Program „Danie Wspólnych Chwil”

Program „Danie Wspólnych Chwil”
  • Opis programu: „Danie Wspólnych Chwil” to pierwszy program w Polsce, realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla samotnych osób starszych
  • Partnerzy programu: Koła Gospodyń Wiejskich
  • Beneficjenci: samotne osoby starsze
  • Strona programu: www.daniewspolnychchwil.pl

Na czym polega program?

Celem programu „Danie Wspólnych Chwil” jest przeciwdziałanie samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. Chcemy zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Trzeba pamiętać, że choć z wiekiem maleje nasza sprawność, potrzeby społeczne pozostają silne. Pragniemy zwrócić również uwagę na kwestię prawidłowego żywienia osób starszych. Naszym celem jest to, by seniorzy mogli poczuć się częścią lokalnej społeczności. Seniorzy to bogactwo wiedzy i życiowego doświadczenia. Dzięki nim możliwe jest m.in. utrzymanie regionalnych tradycji, w tym kulinarnych. Ambasadorem programu jest Jakub Kuroń, znany i ceniony kucharz. – Niezwykle się cieszę, że mogę wziąć udział w projekcie, w którym motorem napędowym są wspaniałe Panie i Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich. Dzięki Fundacji Biedronki zapraszamy do stołu osoby starsze i samotne. Wspólnie dzielimy się przepisami, lokalnymi obyczajami i barwnymi historiami. Ale przede wszystkim robimy to, co integruje rodzinę, społeczeństwo – gotujemy, jemy i śmiejemy się. Dzięki programowi „Danie Wspólnych Chwil” zachęcamy do celebrowania wspólnych chwil i wzmacniamy siłę lokalnej wspólnoty – mówi Jakub Kuroń.

Program „Danie Wspólnych Chwil”

Program „Danie Wspólnych Chwil” jest prowadzony we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich. Ich zadaniem jest organizacja spotkań z seniorami przy wspólnym stole (raz w miesiącu). Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują wartościowe posiłki, uwzględniające potrzeby i preferencje seniorów. Fundacja Biedronki finansuje koszty produktów spożywczych, przekazując Kołom Gospodyń Wiejskich e-Kody na zakupy do wykorzystania w sklepach sieci Biedronka. Fundacja Biedronki zapewnia Kołom Gospodyń Wiejskich również wsparcie dietetyka.

Pilotażowy etap programu trwa od października 2022 do stycznia 2023 r. Uczestniczy w nim 90 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

Koła Gospodyń Wiejskich, zainteresowane dołączeniem do drugiej edycji programu, prosimy o zostawienie kontaktu do siebie przez formularz zgłoszeniowy.

Szczegóły znajdują się na stronie: www.daniewspolnychchwil.pl.

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz