Aktualności

Fundacja Biedronki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

7.09.2023

Fundacja Biedronki
na Forum Ekonomicznym
w Karpaczu

Po raz kolejny Fundacja Biedronki była uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Forum Ekonomiczne to największa i najważniejsza konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, w czasie której odbyło się aż 470 debat z udziałem ponad pięciu tysięcy uczestników z całego świata.

Przeczytaj całość
Program „Żywnościowy SOS”

23.08.2023

Ruszył nabór do
drugiej edycji programu
„Żywnościowy SOS”

Program „Żywnościowy SOS” ma wzmacniać inne organizacje pomocowe i sprawić, żeby mogły udzielać wsparcia żywnościowego coraz większej liczbie potrzebujących. Projekt jest odpowiedzią na pogarszającą się sytuację najbardziej wrażliwych grup społecznych - osób dotkniętych ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, którym pomaga nasza Fundacja. Kluczową rolę w tej pomocy mają do odegrania organizacje pomocowe, które chcemy wesprzeć, by mogły pomóc jeszcze większej liczbie osób.

Przeczytaj całość
Zapraszamy na plenerową wystawę fotograficzną w Warszawie „W drodze do domu”

11.08.2023

Zapraszamy na plenerową
wystawę fotograficzną
w Warszawie

Zapraszamy na plenerową wystawę fotograficzną w Warszawie „W drodze do domu” to projekt, dzięki któremu ponad 330 uchodźców z Ukrainy otrzymało bezpieczne schronienie.

Przeczytaj całość
100 000 zł dla Związku Powstańców Warszawskich

27.07.2023

100 000 zł
dla Związku Powstańców
Warszawskich

Fundacja Biedronki przekazała darowiznę finansową dla Związku Powstańców Warszawskich. Zarząd Związku otrzymał wsparcie w wysokości 100 000 złotych, które zostały rozdysponowane wśród powstańców zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki w Dzień Dobry TVN!

24.07.2023

Fundacja Biedronki
w Dzień Dobry
TVN!

W sobotę było o nas głośno w całej Polsce. Pojawiliśmy się w programie Dzień dobry TVN, w którym wspólnie z Jakubem Kuroniem i Kołem Gospodyń Wiejskich Zalesianki opowiedzieliśmy o projekcie „Danie Wspólnych Chwil”, w którym 750 Kół Gospodyń Wiejskich organizuje wspólnotowe posiłki dla osób starszych.

Przeczytaj całość
Ponad 93 miliony złotych dla Fundacji Biedronki!

14.07.2023

Ponad 93 miliony
złotych dla
Fundacji Biedronki!

Przez ostatnie trzy lata wspieraliśmy seniorów w różnych okolicznościach - zagrożenia ubóstwem i niedożywieniem, w kryzysie bezdomności, a także w ostatnim okresie ich życia, tych mieszkających samodzielnie i tych przebywających w domach opieki. Do tej pory na programy pomocowe przeznaczyliśmy ponad 127 milionów złotych.

Przeczytaj całość
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji otrzymał darowiznę

11.07.2023

Narodowy Instytut Geriatrii,
Reumatologii i Rehabilitacji
otrzymał darowiznę

W ramach programu „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii” Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. Eleonory Reicher w Warszawie otrzymał darowiznę finansową na zakup sprzętu medycznego, który poprawi jakość diagnostyki i leczenia starszych pacjentów.

Przeczytaj całość
Aktualizacja regulaminu programu „Poczta Obiadowa”

6.07.2023

Aktualizacja
regulaminu programu
„Poczta Obiadowa”

Regulamin wchodzi w życie 3 dni od dnia publikacji nowego brzmienia regulaminu, tj. od 11 lipca 2023 roku.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki członkiem zwykłym Forum Darczyńców

4.07.2023

Fundacja Biedronki
członkiem zwykłym
Forum Darczyńców

Fundacja Biedronki zyskała nowy status członkostwa w Forum Darczyńców - status członka zwykłego.

Przeczytaj całość
Dwa miesiące projektu i tysiące wspólnych chwil z seniorami

16.06.2023

Dwa miesiące projektu
i tysiące wspólnych
chwil z seniorami

Program Danie Wspólnych Chwil trwa w najlepsze. 750 Kół Gospodyń Wiejskich organizuje wspólnotowe posiłki dla osób starszych, a nasza Fundacja finansuje ich koszt. W ciągu dwóch miesięcy akcji Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały prawie 1000 spotkań!

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki i PCPM razem dla Ukrainy

5.06.2023

Fundacja Biedronki
i PCPM razem
dla Ukrainy

Fundacja Biedronki i Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) uruchomiły program pomocy humanitarnej dla najbardziej zniszczonych przez wojnę ukraińskich wsi. W ramach projektu ,,Paczka dla Rodziny” na tereny konfliktu zbrojnego, do blisko 15 tys. osób, trafią pakiety z żywnością i środkami higienicznymi.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki z nagrodą Dobroczyńca Roku!

2.06.2023

Fundacja Biedronki
z nagrodą
Dobroczyńca Roku!

Fundacja Biedronki oraz sieć Biedronka zostały laureatem 26. edycji konkursu Dobroczyńca Roku w kategorii „pomoc uchodźcom i Ukrainie”.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki wsparła Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

1.06.2023

Fundacja Biedronki
wsparła Stowarzyszenie
mali bracia Ubogich

Dzięki darowiźnie przekazanej na rzecz Stowarzyszenia małych Braci Ubogich udało się rozszerzyć, prowadzony przez Stowarzyszenie, program „Obecność”. Projekt „Obecność” polega na nawiązywaniu przez wolontariuszy przyjacielskich relacji z seniorami żyjącymi w osamotnieniu. W maju dołączyły do niego dwa kolejne miasta: Wałbrzych i Legionowo.

Przeczytaj całość
Darmowe obiady dla seniorów od Fundacji Biedronki

23.05.2023

Darmowe obiady dla
seniorów od Fundacji
Biedronki

Wystartował pilotaż programu Fundacji Biedronki „Poczta Obiadowa”. Już wkrótce do drzwi 550 seniorów co tydzień dostarczane będą obiady na dwa dni. Projekt ma na celu wsparcie żywieniowe osób starszych, które mają problem z samodzielnym przygotowaniem posiłków i są narażone na niedożywienie.

Przeczytaj całość
Karta „Na codzienne zakupy” - 11 000 seniorów ze wsparciem żywnościowym

22.05.2023

Karta na zakupy - 11 000
seniorów ze wsparciem
żywnościowym

Rozpoczęła się nowa edycja programu „Na codzienne zakupy”, w którym najubożsi seniorzy otrzymują kartę na zakupy do sklepów Biedronka. W 2023 roku wartość programu wyniesie aż 20,9 mln zł, o prawie 19% więcej niż rok wcześniej, a pomoc otrzyma aż 11 tysięcy potrzebujących.

Przeczytaj całość
Przepis na najlepsze danie? Danie Wspólnych Chwil!

12.05.2023

Przepis na najlepsze danie?
Danie Wspólnych
Chwil!

I edycja programu Fundacji Biedronki „Danie Wspólnych Chwil” ruszyła pełną parą. Ten unikatowy projekt prowadzony jest na szeroką skalę wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich, które organizują cykliczne spotkania dla seniorów – pełne dobrego jedzenia, kultywujące regionalne tradycje i angażujące w życie społeczne.

Przeczytaj całość
Dwa kolejne szpitale z darowizną na zakup sprzętu medycznego dla seniorów

10.05.2023

Dwa kolejne szpitale
z darowizną na zakup
sprzętu dla seniorów

Stobrawskie Centrum Medyczne z siedzibą w Kup oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymały darowiznę od Fundacji Biedronki. Ośrodki te zostały zakwalifikowane do programu „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii”.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki świętuje swoje urodziny w sklepach Biedronka

26.04.2023

Fundacja Biedronki
świętuje swoje urodziny
w sklepach Biedronka

Z okazji swoich trzecich urodzin Fundacja Biedronki zawitała do sklepów Biedronka. Od dziś, czyli 26 kwietnia, na paragonach od kwoty 24.99 zobaczyć można specjalny nadruk informujący klientów o tym, że sieć Biedronka ma swoją Fundację. Dodatkowo klienci usłyszą z głośników lektora, który będzie informował o naszej działalności. Akcja potrwa do 30 kwietnia.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki na warsztatach klimatycznych

25.04.2023

Fundacja Biedronki
na warsztatach
klimatycznych

Przedstawicielki naszej Fundacji wzięły udział w warsztatach o wyzwaniach klimatycznych, zorganizowanych przez Forum Darczyńców: „Wpływ zmian klimatu na zdrowie oraz sytuację osób starszych i z niepełnosprawnościami” w ramach inicjatywy Organizacje społeczne na rzecz klimatu.

Przeczytaj całość
Paczki z prezentami dla ukraińskich dzieci i młodzieży

17.04.2023

Paczki z prezentami
dla ukraińskich
dzieci i młodzieży

Fundacja Biedronki sfinansowała kilkadziesiąt świątecznych prezentów dla dzieci z Ukrainy. Paczki otrzymali niepełnoletni uchodźcy, którzy przyjechali do Polski na skutek działań wojennych w Ukrainie. Upominkiem były różnego rodzaju słodycze.

Przeczytaj całość
Siostra Małgorzata Chmielewska w programie „7 metrów pod ziemią”

07.04.2023

Siostra Małgorzata
Chmielewska w programie
„7 metrów pod ziemią”

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z członkinią Rady Fundacji Biedronki, siostrą Małgorzatą Chmielewską, o bezdomności i nowym ośrodku dla potrzebujących w Warszawie.

Przeczytaj całość
Sfinansowaliśmy już 75 000 noclegów dla uchodźców!

31.03.2023

Sfinansowaliśmy
już 75 000 noclegów
dla uchodźców!

Kontynuujemy programy pomocowe na rzecz Ukrainy, w tym program zapewniania noclegów dla uchodźców. Od czasu rozpoczęcia projektu „Witamy i pomagamy - noclegi” sfinansowaliśmy już 75 000 zakwaterowań osób, które uciekły przed wojną!

Przeczytaj całość
„Danie Wspólnych Chwil” - zwiększamy liczbę uczestników!

13.03.2023

„Danie Wspólnych Chwil”
- zwiększamy liczbę
uczestników!

W związku z olbrzymim zainteresowaniem programem „Danie Wspólnych Chwil” zdecydowaliśmy o zwiększeniu liczby Kół Gospodyń Wiejskich, które przyjmiemy do I edycji projektu. Otrzymaliśmy bardzo dużą liczbę zgłoszeń, które są obecnie rozpatrywane.

Przeczytaj całość
Zakończyliśmy rekrutację do programu „Danie Wspólnych Chwil”

10.03.2023

Zakończyliśmy rekrutację
do programu
„Danie Wspólnych Chwil”

Uwaga, 10.03.2023 zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji programu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Danie Wspólnych Chwil”. Obecnie trwa analizowanie wniosków. Prosimy czekać na informację zwrotną od Biura Programu.

Przeczytaj całość
Startuje program dla Kół Gospodyń Wiejskich

24.02.2023

Startuje program
dla Kół Gospodyń
Wiejskich

Ruszyła rekrutacja do nowej edycji programu „Danie Wspólnych Chwil”, który prowadzony jest wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich. Mogą one otrzymać aż 4000 złotych dofinansowania na organizację spotkań przy wspólnym stole z seniorami.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki wsparła budowę domu dla potrzebujących

14.02.2023

Fundacja Biedronki
wsparła budowę domu
dla potrzebujących

Fundacja Biedronki przekazała blisko 7 milionów złotych na budowę ośrodka dla bezdomnych, starszych i chorych, który powstał z inicjatywy społeczniczki - siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

Przeczytaj całość
Jakub Kuroń ambasadorem programu „Danie Wspólnych Chwil”

29.12.2022

Jakub Kuroń
ambasadorem programu
„Danie Wspólnych Chwil”

Fundacja Biedronki prowadzi program „Danie Wspólnych Chwil”. Do współpracy zaproszono Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski. To dzięki nim możliwa jest realizacja idei akcji - spotkań przy wspólnym stole dla seniorów, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie biorą aktywnego udziału w życiu lokalnej społeczności. Ambasadorem projektu został… Jakub Kuroń!

Przeczytaj całość
Ponad 30 000 prezentów od Fundacji Biedronki

20.12.2022

Ponad 30 000
prezentów od
Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki już po raz trzeci dystrybuuje świąteczne paczki, przeznaczone głównie dla osób starszych. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się blisko 370 placówek, które mają 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

Przeczytaj całość
80 organizacji pomocowych ze wsparciem Fundacji Biedronki

15.12.2022

80 organizacji
pomocowych ze wsparciem
Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki w ramach programu „Żywnościowy SOS” przekazała 80 organizacjom pomocowym e-Kody na zakupy do sklepów sieci Biedronka. Celem akcji jest wzmocnienie instytucji oferujących pomoc żywnościową lub schronienie najbardziej potrzebującym, by podmioty te miały większe możliwości udzielania wsparcia.

Przeczytaj całość
Blisko 8,5 mln dla hospicjum Fundacji Proroka Eliasza

14.12.2022

Blisko 8,5 mln
dla hospicjum
Fundacji Proroka Eliasza

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce uruchomiła pierwsze skrzydło budynku w lipcu 2022r. Jednak zapotrzebowanie na pobyt w ośrodku jest coraz większe, dlatego otwarte zostały kolejne sale w drugim skrzydle placówki. Fundacja Biedronki przekazała na ten cel kolejną darowiznę w kwocie 850 000 zł.

Przeczytaj całość
Nowy artykuł o prawidłowym odżywianiu seniorów w ramach cyklu „Dobrze długo żyć”

9.12.2022

Prawidłowy odżywianie
seniorów w ramach
cyklu „Dobrze długo żyć”

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o żywieniu osób starszych, autorstwa dr n. med. Ewy Kądalskiej z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, który powstał w ramach naszego cyklu „Dobrze długo żyć".

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki na kongresie Open Eyes Economy Summit

26.11.2022

Fundacja Biedronki
na kongresie
Open Eyes Economy Summit

Wśród uczestników wydarzenia przeprowadzaliśmy symulację starości i edukowaliśmy o problemach osób starszych. Prezeska Fundacji wzięła również udział w panelu pod patronatem miasta Gdańsk „Solidarny rozwój dla demokracji”.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki z nagrodą Pierwszej Damy - Agaty Kornhauser-Dudy!

26.10.2022

Fundacja Biedronki
z nagrodą Pierwszej Damy
- Agaty Kornhauser-Dudy!

Fundacja Biedronki została laureatem konkursu „Razem dla Seniorów". Konkurs został zainicjowany z okazji Światowego oraz Ogólnopolskiego Dnia Seniora i odbywa się pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser-Dudy.

Przeczytaj całość
Zmiana regulaminu w programie „Żywnościowy SOS”

25.10.2022

Zmiana regulaminu
w programie
„Żywnościowy SOS”

Zgodnie z zapowiedzią, 25 października 2022 wchodzi w życie nowy regulamin programu „Żywnościowy SOS”. Projekt ma na celu wsparcie innych organizacji pozarządowych, by mogły zwiększyć skalę swojej działalności i skuteczniej pomagać najbardziej potrzebującym.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki nagrodzona Złotym Laurem Super Biznesu

21.10.2022

Fundacja Biedronki
nagrodzona Złotym Laurem
Super Biznesu

W tym roku już po raz dziewiąty kapituła złożona z przedstawicieli redakcji „Super Biznesu", wyłoniła firmy, instytucje i osoby, które zostały nagrodzone Złotym Laurem. Fundacja Biedronki zdobyła nagrodę w kategorii „Działalność Społeczna”.

Przeczytaj całość
Startuje program dla organizacji pomocowych

10.10.2022

Startuje program
dla organizacji
pomocowych

Rosnące koszty utrzymania uderzają szczególnie w najuboższych - przybywa osób, które nie mają wystarczających środków na zakup żywności. Dlatego chcemy wesprzeć inne organizacje, by mogły zwiększyć skalę swojej działalności i skuteczniej pomagać najbardziej potrzebującym.

Przeczytaj całość
Świąteczne paczki od Fundacji Biedronki - startuje nabór

29.09.2022

„Radosne Święta
z Fundacją Biedronki”
- nabór zakończony

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Fundacja Biedronki przekaże prezenty podopiecznym placówek sprawujących opiekę nad seniorami. Nabór zakończony.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu!

13.09.2022

Fundacja Biedronki
na Forum Ekonomicznym
w Karpaczu!

Wśród uczestników kongresu Fundacja Biedronki przeprowadziła symulację starości, a  przedstawiciele naszych partnerskich organizacji wzięli udział w panelu poświęconym solidarności i dobru wspólnemu.

Przeczytaj całość
Blisko 250 000 zł dla Oddziału Geriatrii w Białymstoku

5.09.2022

Blisko 250 000 zł
dla Oddziału Geriatrii
w Białymstoku

Szpital w Białymstoku zakwalifikował się do programu „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii”. Inicjatywa zakłada wsparcie finansowe na zakup sprzętu dla szpitali prowadzących oddziały lub poradnie geriatryczne. Na ten cel placówka otrzymała ponad 243 tys. zł darowizny.

Przeczytaj całość
„Niezbędny dla rodziny” - Fundacja Biedronki w Ukrainie

1.08.2022

Pomoc liczona w tirach
- Fundacja Biedronki
w Ukrainie

Fundacja Biedronki, wraz z organizacjami partnerskimi, zorganizowała transport pakietów humanitarnych dla potrzebujących rodzin, które pozostały w Ukrainie. W ramach programu „Niezbędny dla rodziny” na terytorium objęte wojną trafiło do tej pory aż 431 ton produktów spożywczych i higienicznych.

Przeczytaj całość
Pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu już otwarte!

30.06.2022

Pierwsze wiejskie
hospicjum na Podlasiu
już otwarte!

Fundacja Biedronki jest strategicznym darczyńcą pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu (w Makówce). Przekazała na jego budowę aż 7,6 mln zł, dzięki czemu znacznie udało się przyspieszyć powstanie ośrodka. Od lipca hospicjum przyjmuje już pacjentów!

Przeczytaj całość
10 000 noclegów w programie „Witamy i pomagamy - noclegi”

23.06.2022

Blisko 10 000 noclegów
w programie „Witamy
i pomagamy - noclegi”

W czasie pierwszego etapu programu „Witamy i pomagamy - noclegi” Fundacja Biedronki zapewniła prawie 10 000 noclegów dla uchodźców z Ukrainy. Noclegi przeznaczone są dla osób, które nie mają w Polsce rodziny i bliskich i potrzebują tymczasowego zakwaterowania.

Przeczytaj całość
Za nami finał Smaków Pokoleń - młodzież zaprezentowała projekty!

28.05.2022

Za nami finał Smaków
Pokoleń - młodzież
zaprezentowała projekty!

Smaki Pokoleń to inicjatywa, która w założeniu ma integrować młodzież z osobami starszymi oraz poszerzać wiedzę o prawidłowym żywieniu. Zadaniem pięciu zespołów złożonych z finalistów ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” było opracowanie społecznych inicjatyw łączących pokolenia.

Przeczytaj całość
Ponad 10 000 kart na zakupy dla uchodźców od Fundacji Biedronki

23.05.2022

Ponad 10 000 kart na zakupy
dla uchodźców od Fundacji
Biedronki

W ramach programu „Witamy i pomagamy - zakupy” Fundacja Biedronki rozdysponowała ponad 10 000 kart na zakupy dla uchodźców. Karty są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących osób, które przyjechały do Polski w związku z wojną w Ukrainie. Będą zasilane kwotą 300 zł przez 3 miesiące.

Przeczytaj całość
Katarzyna Scheer gościem konferencji „Gdańsk pomaga Ukrainie” na temat pomocy uchodźcom

18.05.2022

Katarzyna Scheer gościem
konferencji „Gdańsk
pomaga Ukrainie”

Prezeska Fundacji Biedronki opowiedziała o programie „Witamy i pomagamy - zakupy” oraz o wsparciu, jakie otrzymał Gdańsk na rzecz pomocy uchodźcom. Fundacja Gdańska otrzymała od nas ponad 1100 kart oraz prawie 12 000 e-Kodów, a wartość całej darowizny to ponad 1,6 miliona złotych.

Przeczytaj całość
Wspieramy wyzwanie sportowe dla pracowników Jeronimo Martins Polska

22.04.2022

Wspieramy wyzwanie
sportowe dla pracowników
eronimo Martins Polska

Fundacja Biedronki zdecydowała się wesprzeć wyzwanie sportowe, w którym udział wziąć mogą wszyscy pracownicy Jeronimo Martins Polska. Wyzwanie polega na przebiegnięciu lub przejechaniu jak największej liczby kilometrów w trakcie trwania akcji. Za każdy kilometr przeznaczymy 1 zł na szczytny cel.

Przeczytaj całość
Pomoc dla Ukrainy - formularz dla NGO

14.04.2022

„Witamy i pomagamy
- noclegi” - nabór
do programu zamknięty

Fundacja Biedronki chce nawiązać współpracę z organizacjami pomocowymi, które bezpośrednio wspierają przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy i chcą im zapewnić bezpłatny tymczasowy nocleg. Aktualnie zbieramy wstępne zgłoszenia do programu poprzez prosty formularz. Zachęcamy do jego wypełnienia.

Przeczytaj całość
Hospicjum Fundacji Proroka Eliasza z każdym dniem coraz bliżej ukończenia

31.03.2022

Hospicjum Fundacji Proroka
Eliasza z każdym dniem
coraz bliżej ukończenia

Na budowie pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu praca idzie pełną parą. Budynek przeszedł już odbiór strażacki. Inicjatywa wspierana jest przez Fundację Biedronki, która przekazała na ten cel 7,6 mln złotych.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki z nagrodą „Wizjonerzy Zdrowia 2022”!

31.03.2022

Fundacja Biedronki
odebrała nagrodę
"Wizjonerzy Zdrowia 2022"!

Z wielką radością informujemy, że Fundacja Biedronki otrzymała statuetkę „Wizjonerzy Zdrowia 2022” w kategorii „Wizjoner Społecznik”! Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali zorganizowanej przez inicjatora konkursu - redakcję tygodnika „Wprost”, w obecności m.in. Ministra Zdrowia - Adama Niedzielskiego.

Przeczytaj całość
Wsparcie dla uchodźców: blisko 3,5 miliona złotych dla Fundacji Biedronki od Fundacji EDEKA

31.03.2022

Wsparcie dla uchodźców:
blisko 3,5 miliona złotych dla
Fundacji Biedronki od EDEKA

Fundacja Biedronki otrzymała wsparcie finansowe od Fundacji EDEKA (fundacja jednej z największych niemieckich sieci spożywczych). Darowizna w kwocie 750 000 euro (ok. 3 500 000 złotych) została przekazana na rozszerzenie programu kartowego dla uchodźców z Ukrainy.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki członkiem wspierającym Forum Darczyńców

24.03.2022

Fundacja Biedronki
członkiem wspierającym
Forum Darczyńców

Z dumą informujemy, że decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Forum Darczyńców w Polsce, Fundacja Biedronki została przyjęta jako członek wspierający Forum Darczyńców.

Przeczytaj całość
Ponad 2 miliony złotych dla Fundacji Biedronki na rzecz pomocy uchodźcom

21.03.2022

Ponad 2 miliony złotych dla
Fundacji Biedronki na rzecz
pomocy uchodźcom

Fundacja Biedronki otrzymała wsparcie finansowe od EDP Renewables na pomoc dla uchodźców. Darowizna pozwoli rozszerzyć inicjatywę, która polega na przekazywaniu ukraińskim obywatelom kart przedpłaconych, które można wykorzystać na zakup m.in. żywności w sklepach Biedronka.

Przeczytaj całość
Katarzyna Scheer nominowana do tytułu „Kobieta Charyzmatyczna”!

15.03.2022

Katarzyna Scheer
nominowana do tytułu
„Kobieta Charyzmatyczna”!

Z przyjemnością informujemy, że prezeska Fundacji Biedronki - Katarzyna Scheer -  odebrała nominację do tytułu „Kobieta Charyzmatyczna” w kategorii „Kobieta w zarządzaniu” oraz „Kobieta społeczna”!

Przeczytaj całość
12 milionów na noclegi uchodźców z Ukrainy

8.03.2022

12 milionów
na noclegi uchodźców
z Ukrainy

Główny udziałowiec grupy Jeronimo Martins (SFMS) zwiększa środki na pomoc uchodźcom z Ukrainy o dodatkowe 12 milionów złotych. Dzięki temu Fundacja Biedronki rozpocznie nowy program wsparcia dla osób uciekających przed wojną i zapewni im darmowe noclegi.

Przeczytaj całość
10 milionów na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

28.02.2022

10 milionów na pomoc
ofiarom wojny
w Ukrainie

Fundacja Biedronki i Biedronka wspólnie zadecydowały o uruchomieniu programu pomocy dla Ukraińców przybywających do Polski w związku z militarną agresją Rosji.

Przeczytaj całość
Nowa dostawa produktów dla warszawskich seniorów

26.02.2022

Nowa dostawa produktów
dla warszawskich
seniorów

W tym trudnym dla wszystkich czasie wojny w Ukrainie pamiętamy również o polskich seniorach. Pomagamy m.in. warszawskiej organizacji Senior w Koronie, która otrzymała od nas kolejną dostawę produktów dla potrzebujących.

Przeczytaj całość
Pierwszy zjazd uczestników programu Smaki Pokoleń

19.02.2022

Pierwszy zjazd
uczestników programu
Smaki Pokoleń

Smaki Pokoleń to program, w którym finaliści Olimpiady Zwolnionych z Teorii (wspólnie z Fundacją Biedronki i siecią Biedronka) stworzą projekty społeczne dotyczące żywienia.

Przeczytaj całość
Pierwszy zjazd uczestników programu Smaki Pokoleń

15.02.2022

Darmowe tablety dla
seniorów od Fundacji
Biedronki

Przekazaliśmy ponad pół tysiąca tabletów dla podopiecznych domów pomocy społecznej i innych ośrodków całodobowej opieki nad seniorami w całej Polsce. Urządzenia mają służyć do kontaktów osób starszych z bliskimi i edukacji.

Przeczytaj całość
„Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii” - nowy program wsparcia

8.02.2022

„Fundacja Biedronki dla
polskiej geriatrii” - nowy
program wsparcia

Inicjatywa opiera się na pomocy finansowej na zakup sprzętu dla szpitali prowadzących oddziały lub poradnie geriatryczne. Program został zainaugurowany w Szpitalu Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach.

Przeczytaj całość
Kolejna dostawa żywności do Fundacji Senior w Koronie

20.01.2022

Kolejna dostawa żywności
do Fundacji Senior
w Koronie

Fundacja Biedronki wspiera warszawską organizację Senior w Koronie, która pomaga osobom starszym. Wsparcie opiera się głównie na przekazywaniu paczek z żywnością i produktami higienicznymi, które docelowo trafiają do najbardziej potrzebujących.

Przeczytaj całość
Podziękowania dla Fundacji - dyplom

20.01.2022

Katarzyna Scheer
w Radiu
Warszawa

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Twoja Generacja" w Radiu Warszawa. Gościem Mariusza Dorota była prezeska Fundacji Biedronki - Katarzyna Scheer.

Przeczytaj całość
Budowa hospicjum

19.01.2022

Z wizytą
na budowie
hospicjum

Odwiedziliśmy budowę pierwszego hospicjum na terenach wiejskich Podlasia, które powstaje pod skrzydłami Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.

Przeczytaj całość
Podziękowania dla Fundacji - dyplom

30.12.2021

Docierają do nas
podziękowania
za wsparcie

Regularnie docierają do nas podziękowania od placówek, które otrzymały od Fundacji wsparcie w pandemii. Dziękujemy z całego serca za każde miłe słowo. Dzięki temu wiemy, że nasza działalność ma sens i cieszymy się, że nasze akcje przynoszą realne wsparcie najbardziej potrzebującym osobom.

Przeczytaj całość
Nagroda im. Stanisława hr. Pruszyńskiego dla Fundacji Biedronki

7.12.2021

Nagroda im. Stanisława
hr. Pruszyńskiego
dla Fundacji Biedronki

Miło nam poinformować, że Fundacja Biedronki otrzymała nagrodę Stanisława hr. Pruszyńskiego, współzałożyciela Fundacji im. Brata Alberta, której celem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Przeczytaj całość
smaki pokoleń

1.12.2021

Program
międzypokoleniowy
„Smaki Pokoleń”

Fundacja Biedronki w partnerstwie z siecią Biedronka oraz platformą Zwolnieni z Teorii zaprasza do programu Smaki Pokoleń.

Przeczytaj całość
VI Kongres OEES

18.11.2021

Fundacja Biedronki
w panelu dyskusyjnym na
VI Kongresie OEES

Przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w Open Eyes Economy Summit w dniach 16-17 listopada w Krakowie. Katarzyna Scheer wzięła udział w sesji Q&A „Nie psujcie nam świata - o relacjach międzypokoleniowych".

Przeczytaj całość

25.10.2021

Świąteczne podarunki
od Fundacji Biedronki
- nabór zamknięty

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pragnąc umilić ten wyjątkowy okres, Fundacja Biedronki przekaże prezenty świąteczne podopiecznym placówek sprawujących opiekę nad seniorami.

Przeczytaj całość

13.10.2021

Fundacja Biedronki
dokłada cegłę
do budowy hospicjum

Obecnie, według danych NFZ, w woj. podlaskim jedynie siedem podmiotów zapewnia dorosłym pacjentom opiekę na oddziale medycyny paliatywnej/w hospicjum stacjonarnym. Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza podjęła się budowy pierwszego hospicjum na terenach wiejskich Podlasia. Projekt otrzyma wsparcie Fundacji Biedronki, która przekaże na ten cel 7,6 mln zł i stanie się głównym fundatorem hospicjum.

Przeczytaj całość

12.10.2021

Tablety dla seniorów
od Fundacji Biedronki
- rozpoczął się nabór

Fundacja Biedronki przekaże placówkom sprawującym opiekę nad osobami starszymi tablety, w celu ułatwienia komunikacji mieszkańców z bliskimi oraz do rozwoju innych aktywności osób starszych.

Przeczytaj całość

04.10.2021

Koronne porozumienie
między Fundacją Biedronki
i Fundacją Senior w Koronie

Fundacja Biedronki wraz z Fundacją Senior w Koronie stworzyła wspólny projekt „Koronne porozumienie”, dzięki któremu wielu starszych mieszkańców Warszawy otrzyma realną pomoc. Fundacja Biedronki co miesiąc dostarczać będzie produkty spożywcze i chemiczne, które następnie trafią do paczek dla seniorów.

Przeczytaj całość

28.09.2021

O programie
Dobra Karta

Fundacja Biedronki uruchomiła nowy program skierowany do lokalnych organizacji pomocowych. W jego ramach przekazuje im karty na zakupy do sklepów Biedronka, a te następnie trafiają do potrzebujących seniorów. Program wystartował we wrześniu 2021 r. - objął 8 lokalnych fundacji i stowarzyszeń. Karty dobra Fundacji Biedronki trafiły do ponad 600 potrzebujących seniorów i przez rok będą stanowiły realne wsparcie ich domowych budżetów.

Przeczytaj całość
Nabór do V edycji programu pomocy w czasie pandemii zakończony

27.09.2021

Nabór do V edycji programu
pomocy w czasie pandemii
zakończony

Fundacja Biedronki rozpoczyna kolejną turę programu pomocy w czasie pandemii, w ramach którego wesprzemy placówki sprawujące opiekę nad osobami w podeszłym wieku.

Przeczytaj całość
Reprezentacja Fundacji Biedronki na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu

07.09.2021

Reprezentacja Fundacji
Biedronki na XXX Forum
Ekonomicznym w Karpaczu

Tematem dyskusji „Senioralny-niewidzialni-obecni? Starzejące się społeczeństwo - prognozy, wyzwania, możliwości”. Zaproszeni goście rozmawiali min. o tym jak firmy przygotowują się na przewagę klientów w wieku 60+ oraz jakie usługi należy rozwijać, aby wspierać seniorów w samodzielnym życiu.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki we współpracy z portalem WP zaprasza do lektury

14.06.2021

Fundacja Biedronki
we współpracy z portalem
WP zaprasza do lektury

Zapraszamy na wywiad z prezeską Fundacji Biedronki Katarzyną Scheer, w którym porusza temat problemu samotności wśród osób starszych, który ma wiele oblicz i przyczyn. Ten oraz pozostałe artykuły dotyczące tematów senioralnych dostępne są na stronie: www.dobrzedlugozyc.wp.pl/artykuly

Przeczytaj całość
Program pomocy w czasie pandemii koronawirusa dla szpitali

11.06.2021

Program pomocy w czasie
pandemii koronawirusa
dla szpitali

Fundacja Biedronki w ramach programu pomocy w czasie pandemii koronawirusa objęła tym razem swoja pomocą także szpitale. Darowiznę otrzymały jednostki, które posiadają zajęte łóżka covidowe oraz które zgłosiły się do Fundacji z prośbą o pomoc i spełniały ten wymóg.

Przeczytaj całość
Ważne rozmowy na mniej poważnie z Fundacją Biedronki

01.06.2021

Ważne rozmowy na mniej
poważnie z Fundacją
Biedronki

Po spocie, który można było oglądać w na przełomie maja i kwietnia w telewizji oraz naszym kanale YT, tym razem Fundacja połączyła dzieci i dojrzałe osoby dorosłe, żeby spróbować odpowiedzieć na pewne pytania, które trapią ludzkość od zarania dziejów: jak żyć z sensem, jak być z kimś blisko, jak zmieniać świat, jak pokonać strach, po co są marzenia, czy wreszcie jak osiągnąć święty spokój. Zapraszamy do oglądania i wspólnych rozmów.

Przeczytaj całość
Prestiżowa nagroda Dobroczyńca Roku dla Fundacji Biedronki

28.05.2021

Prestiżowa nagroda
Dobroczyńca Roku dla
Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została uhonorowana nagrodą Dobroczyńca Roku za program „Na codzienne zakupy”. Program ten ma na celu walkę z ubóstwem seniorów, ich wykluczeniem społecznym oraz samotnością. Fundację do nagrody nominowała Caritas Polska - partner programu „Na codzienne zakupy”. Nagrodę w imieniu Fundacji odebrała Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki podczas oficjalnej Gali, która odbyła się 27 maja 2021 r. w Teatrze Capitol w Warszawie.

Przeczytaj całość
IV edycja programu pomocy w czasie pandemii koronawirusa

28.05.2021

IV edycja programu pomocy
w czasie pandemii
koronawirusa

Pomimo polepszającej się sytuacji pandemicznej i programowi szczepień prowadzonych wśród seniorów rezydujących w ośrodkach opiekuńczych, do Fundacji docierały sygnały, że wiele placówek nadal potrzebuje wsparcia w zakupie zabezpieczeń ochronnych i higienicznych. Biorąc pod uwagę te prośby i analizę sytuacji uruchomiona została 4. tura pomocy w czasie pandemii.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki na 52. Sympozjum GAP

25.05.2021

Fundacja Biedronki
na 52. Sympozjum
GAP

W dniach 21-21 maja w Krakowie odbyło się 52. Sympozjum GAP zorganizowane przez fundację Krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Fundacja Biedronki była współorganizatorem i gospodarzem pierwszego dnia tego wydarzenia, którego tematem była „Srebrna gospodarka i polityka senioralna”.

Przeczytaj całość
Kampania Fundacji Biedronki na Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

29.04.2021

Fundacja Biedronki na
Dzień Solidarności
Międzypokoleniowej

29 kwietnia, w Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, ruszyła kampania Fundacji Biedronki kierująca uwagę na wartość więzi międzypokoleniowych. Kampanii towarzyszy hasło: „Gdy liczą się wspólne chwile, przestają liczyć się lata”. Składa się na nią spot, a w kolejnych tygodniach również dodatkowe aktywacje w mediach społecznościowych. Kampania to także podsumowanie pierwszego roku działalności Fundacji Biedronki.

Przeczytaj całość
10 tys. potrzebujących seniorów z kartami na zakupy

26.04.2021

10 tys. potrzebujących
seniorów z kartami
na zakupy

Fundacja Biedronki, Caritas Polska i Caritas diecezjalne uruchomiły największy niepubliczny program pomocy dla seniorów „Na codzienne zakupy”. Obejmuje on ok. 10 tys. seniorów w całej Polsce, którzy zmagają się z problemami finansowymi, niepełnosprawnością czy samotnością.

Przeczytaj całość
Praktyczny przewodnik i szkolenia dla opiekunów seniorów od Fundacji Biedronki i Szlachetnej Paczki

04.11.2020

Pomagam seniorowi
- praktyczny przewodnik
i szkolenia dla opiekunów

Seniorzy w starzejącym się polskim społeczeństwie to grupa wymagająca szczególnej uwagi. Dlatego Fundacja Biedronki i Szlachetna Paczka stworzyły specjalny projekt edukacyjny „Pomagam seniorowi”. Jego celem jest merytoryczne wsparcie tych, którzy swój czas i energię poświęcają na pomoc starszym: ich rodzin, wolontariuszy i społeczników. W ramach projektu powstał przewodnik do pracy z seniorami oraz szkolenia online. Patronat nad publikacją objął Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Przeczytaj całość
III tura programu pomocy  czasie pandemii wystartowała

26.10.2020

III tura programu pomocy
w czasie pandemii
wystartowała

W związku z trwającą pandemią koronawirusa i w dalszym ciągu trudną sytuacją ośrodków opiekujących się seniorami Fundacja Biedronki podjęła decyzję o zorganizowaniu kolejnej tury pomocy. Po raz trzeci instytucje typu dom pomocy społecznej, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, hospicjum oraz schronisko dla osób bezdomnych, które zgłoszą się do programu i przejdą proces kwalifikacji, zostaną wyposażone w produkty ochronne i dezynfekujące.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki: sytuacja w domach pomocy społecznej nadal trudna

30.09.2020

Fundacja Biedronki:
sytuacja w domach pomocy
społecznej nadal trudna

W czasie pandemii koronawirusa Fundacja Biedronki uruchomiła pomoc dla domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, schronisk dla osób bezdomnych, hospicjów, czyli miejsc całodobowej opieki nad osobami starszymi. Produkty ochronne, dezynfekcyjne i higieniczne otrzymało w sumie ponad 400 ośrodków, w którym przebywa ponad 35 tys. osób.

Przeczytaj całość
Fundacja Biedronki rozpoczyna II edycję programu pomocy w czasie pandemii

16.06.2020

Fundacja Biedronki
- II edycja programu
pomocy w czasie pandemii

Fundacja Biedronki zaprasza domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze i inne jednostki sprawujące całodobową, stacjonarną opiekę nad seniorami do zgłaszania się po nieodpłatną pomoc rzeczową. W poprzedniej edycji programu wyposażonych zostało ok. 240 ośrodków.

Przeczytaj całość
Podsumowanie pierwszej edycji programu pomocy w dobie pandemii koronawirusa

13.05.2020

Podsumowanie pierwszej
edycji programu pomocy
w pandemii koronawirusa

Fundacja Biedronki zakończyła zbieranie zgłoszeń do pierwszej edycji programu wsparcia ośrodków zajmujących się opieką nad seniorami. Program ten został uruchomiony w związku z trudną sytuacją tych instytucji w czasie pandemii koronawirusa. Fundacja wysyła do nich środki ochronne, higieniczne i do dezynfekcji.

Przeczytaj całość
10 mln zł od Fundacji Biedronki na wsparcie seniorów w czasie pandemii

23.04.2020

10 mln zł od Fundacji
Biedronki na wsparcie
seniorów w czasie pandemii

Uruchomiona w kwietniu br. Fundacja Biedronki aktywnie włącza się w walkę z pandemią. Pomocą Fundacji objęte zostaną domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja i inne ośrodki sprawujące opiekę nad osobami starszymi, które zgłoszą niedobory produktów ochrony dla personelu, środków higienicznych i dezynfekujących. Fundacja Biedronki przekaże te towary nieodpłatnie.

Przeczytaj całość
Senior w dobie zagrożenia epidemicznego

23.03.2020

Senior w dobie
zagrożenia
epidemicznego

Jak się zachowywać?
Seniorze - potrzebujesz pomocy w zakupach? Tu znajdziesz informacje, jak ją otrzymać.
Chcesz pomóc seniorowi? Tu informujemy o programie „Czas na pomaganie seniorom 65+”.

Przeczytaj całość
Nowo tworzona Fundacja Biedronki będzie pomagać potrzebującym seniorom

11.03.2020

Nowo tworzona Fundacja
Biedronki będzie pomagać
potrzebującym seniorom

Fundacja powstaje po to, by nieść pomoc osobom starszym i przyczyniać się do poprawy jakości ich życia. Pierwszym programem Fundacji Biedronki będzie program kart przedpłaconych „Na codzienne zakupy”, obejmujący 10 tys. potrzebujących seniorów.

Przeczytaj całość

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz