Aktualności

 • smaki pokoleń

  1.12.2021

  Program międzypokoleniowy „Smaki Pokoleń”

  Fundacja Biedronki w partnerstwie z siecią Biedronka oraz platformą Zwolnieni z Teorii zaprasza do programu Smaki Pokoleń.

  Zobacz więcej…
 • VI Kongres OEES

  18.11.2021

  Fundacja Biedronki w panelu dyskusyjnym na VI Kongresie OEES

  Przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w Open Eyes Economy Summit w dniach 16-17 listopada w Krakowie. Katarzyna Scheer wzięła udział w sesji Q&A „Nie psujcie nam świata - o relacjach międzypokoleniowych".

  Zobacz więcej…
 • 25.10.2021

  Świąteczne podarunki od Fundacji Biedronki – nabór zamknięty

  Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pragnąc umilić ten wyjątkowy okres, Fundacja Biedronki przekaże prezenty świąteczne podopiecznym placówek sprawujących opiekę nad seniorami.

  Zobacz więcej…
 • 13.10.2021

  Fundacja Biedronki dokłada cegłę do budowy hospicjum

  Obecnie, według danych NFZ, w woj. podlaskim jedynie siedem podmiotów zapewnia dorosłym pacjentom opiekę na oddziale medycyny paliatywnej/w hospicjum stacjonarnym. Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza podjęła się budowy pierwszego hospicjum na terenach wiejskich Podlasia. Projekt otrzyma wsparcie Fundacji Biedronki, która przekaże na ten cel 7,6 mln zł i stanie się głównym fundatorem hospicjum.

  Zobacz więcej…
 • 12.10.2021

  Tablety dla placówek opiekuńczych sprawujących opiekę nad osobami starszymi – rozpoczął się nabór

  Fundacja Biedronki przekaże placówkom sprawującym opiekę nad osobami starszymi tablety, w celu ułatwienia komunikacji mieszkańców z bliskimi oraz do rozwoju innych aktywności osób starszych.

  Zobacz więcej…
 • 04.10.2021

  Koronne porozumienie między Fundacją Biedronki i Fundacją Senior w Koronie

  Fundacja Biedronki wraz z Fundacją Senior w Koronie stworzyła wspólny projekt „Koronne porozumienie”, dzięki któremu wielu starszych mieszkańców Warszawy otrzyma realną pomoc. Fundacja Biedronki co miesiąc dostarczać będzie produkty spożywcze i chemiczne, które następnie trafią do paczek dla seniorów.

  Zobacz więcej…
 • 28.09.2021

  O programie Dobra Karta

  Fundacja Biedronki uruchomiła nowy program skierowany do lokalnych organizacji pomocowych. W jego ramach przekazuje im karty na zakupy do sklepów Biedronka, a te następnie trafiają do potrzebujących seniorów. Program wystartował we wrześniu 2021 r. - objął 8 lokalnych fundacji i stowarzyszeń. Karty dobra Fundacji Biedronki trafiły do ponad 600 potrzebujących seniorów i przez rok będą stanowiły realne wsparcie ich domowych budżetów.

  Zobacz więcej…
 • 27.09.2021

  Nabór do V edycji programu pomocy w czasie pandemii zakończony

  Fundacja Biedronki rozpoczyna kolejną turę programu pomocy w czasie pandemii, w ramach którego wesprzemy placówki sprawujące opiekę nad osobami w podeszłym wieku.

  Zobacz więcej…
 • 07.09.2021

  Reprezentacja Fundacji Biedronki na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu

  Tematem dyskusji „Senioralny-niewidzialni–obecni? Starzejące się społeczeństwo – prognozy, wyzwania, możliwości”. Zaproszeni goście rozmawiali min. o tym jak firmy przygotowują się na przewagę klientów w wieku 60+ oraz jakie usługi należy rozwijać, aby wspierać seniorów w samodzielnym życiu.

  Zobacz więcej…
 • 14.06.2021

  Fundacja Biedronki we współpracy z portalem WP zaprasza do lektury

  Zapraszamy na wywiad z prezeską Fundacji Biedronki Katarzyną Scheer, w którym porusza temat problemu samotności wśród osób starszych, który ma wiele oblicz i przyczyn. Ten oraz pozostałe artykuły dotyczące tematów senioralnych dostępne są na stronie: www.dobrzedlugozyc.wp.pl/artykuly

  Zobacz więcej…
 • 11.06.2021

  Program pomocy w czasie pandemii koronawirusa dla szpitali

  Fundacja Biedronki w ramach programu pomocy w czasie pandemii koronawirusa objęła tym razem swoja pomocą także szpitale. Darowiznę otrzymały jednostki, które posiadają zajęte łóżka covidowe oraz które zgłosiły się do Fundacji z prośbą o pomoc i spełniały ten wymóg.

  Zobacz więcej…
 • 01.06.2021

  Ważne rozmowy na mniej poważnie z Fundacją Biedronki

  Po spocie, który można było oglądać w na przełomie maja i kwietnia w telewizji oraz naszym kanale YT, tym razem Fundacja połączyła dzieci i dojrzałe osoby dorosłe, żeby spróbować odpowiedzieć na pewne pytania, które trapią ludzkość od zarania dziejów: jak żyć z sensem, jak być z kimś blisko, jak zmieniać świat, jak pokonać strach, po co są marzenia, czy wreszcie jak osiągnąć święty spokój. Zapraszamy do oglądania i wspólnych rozmów.

  Zobacz więcej…
 • 28.05.2021

  Prestiżowa nagroda Dobroczyńca Roku dla Fundacji Biedronki

  Fundacja Biedronki została uhonorowana nagrodą Dobroczyńca Roku za program „Na codzienne zakupy”. Program ten ma na celu walkę z ubóstwem seniorów, ich wykluczeniem społecznym oraz samotnością. Fundację do nagrody nominowała Caritas Polska – partner programu „Na codzienne zakupy”. Nagrodę w imieniu Fundacji odebrała Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki podczas oficjalnej Gali, która odbyła się 27 maja 2021 r. w Teatrze Capitol w Warszawie.

  Zobacz więcej…
 • 28.05.2021

  IV edycja programu pomocy w czasie pandemii koronawirusa

  Pomimo polepszającej się sytuacji pandemicznej i programowi szczepień prowadzonych wśród seniorów rezydujących w ośrodkach opiekuńczych, do Fundacji docierały sygnały, że wiele placówek nadal potrzebuje wsparcia w zakupie zabezpieczeń ochronnych i higienicznych. Biorąc pod uwagę te prośby i analizę sytuacji uruchomiona została 4. tura pomocy w czasie pandemii.

  Zobacz więcej…
 • 25.05.2021

  Fundacja Biedronki na 52. Sympozjum GAP

  W dniach 21-21 maja w Krakowie odbyło się 52. Sympozjum GAP zorganizowane przez fundację Krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Fundacja Biedronki była współorganizatorem i gospodarzem pierwszego dnia tego wydarzenia, którego tematem była „Srebrna gospodarka i polityka senioralna”.

  Zobacz więcej…
 • 29.04.2021

  Kampania Fundacji Biedronki na Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

  29 kwietnia, w Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, ruszyła kampania Fundacji Biedronki kierująca uwagę na wartość więzi międzypokoleniowych. Kampanii towarzyszy hasło: „Gdy liczą się wspólne chwile, przestają liczyć się lata”. Składa się na nią spot, a w kolejnych tygodniach również dodatkowe aktywacje w mediach społecznościowych. Kampania to także podsumowanie pierwszego roku działalności Fundacji Biedronki.

  Zobacz więcej…
 • 26.04.2021

  10 tys. potrzebujących seniorów z kartami na zakupy

  Fundacja Biedronki, Caritas Polska i Caritas diecezjalne uruchomiły największy niepubliczny program pomocy dla seniorów „Na codzienne zakupy”. Obejmuje on ok. 10 tys. seniorów w całej Polsce, którzy zmagają się z problemami finansowymi, niepełnosprawnością czy samotnością.

  Zobacz więcej…
 • 04.11.2020

  Praktyczny przewodnik i szkolenia dla opiekunów seniorów od Fundacji Biedronki i Szlachetnej Paczki

  Seniorzy w starzejącym się polskim społeczeństwie to grupa wymagająca szczególnej uwagi. Dlatego Fundacja Biedronki i Szlachetna Paczka stworzyły specjalny projekt edukacyjny „Pomagam seniorowi”. Jego celem jest merytoryczne wsparcie tych, którzy swój czas i energię poświęcają na pomoc starszym: ich rodzin, wolontariuszy i społeczników. W ramach projektu powstał przewodnik do pracy z seniorami oraz szkolenia online. Patronat nad publikacją objął Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

  Zobacz więcej…
 • 26.10.2020

  III tura programu pomocy w czasie pandemii wystartowała

  W związku z trwającą pandemią koronawirusa i w dalszym ciągu trudną sytuacją ośrodków opiekujących się seniorami Fundacja Biedronki podjęła decyzję o zorganizowaniu kolejnej tury pomocy. Po raz trzeci instytucje typu dom pomocy społecznej, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, hospicjum oraz schronisko dla osób bezdomnych, które zgłoszą się do programu i przejdą proces kwalifikacji, zostaną wyposażone w produkty ochronne i dezynfekujące.

  Zobacz więcej…
 • 30.09.2020

  Fundacja Biedronki: sytuacja w domach pomocy społecznej nadal trudna

  W czasie pandemii koronawirusa Fundacja Biedronki uruchomiła pomoc dla domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, schronisk dla osób bezdomnych, hospicjów, czyli miejsc całodobowej opieki nad osobami starszymi. Produkty ochronne, dezynfekcyjne i higieniczne otrzymało w sumie ponad 400 ośrodków, w którym przebywa ponad 35 tys. osób.

  Zobacz więcej…
 • 16.06.2020

  Fundacja Biedronki rozpoczyna II edycję programu pomocy w czasie pandemii

  Fundacja Biedronki zaprasza domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze i inne jednostki sprawujące całodobową, stacjonarną opiekę nad seniorami do zgłaszania się po nieodpłatną pomoc rzeczową. W poprzedniej edycji programu wyposażonych zostało ok. 240 ośrodków.

  Zobacz więcej…
 • 13.05.2020

  Podsumowanie pierwszej edycji programu pomocy w dobie pandemii koronawirusa

  Fundacja Biedronki zakończyła zbieranie zgłoszeń do pierwszej edycji programu wsparcia ośrodków zajmujących się opieką nad seniorami. Program ten został uruchomiony w związku z trudną sytuacją tych instytucji w czasie pandemii koronawirusa. Fundacja wysyła do nich środki ochronne, higieniczne i do dezynfekcji.

  Zobacz więcej…
 • 23.04.2020

  10 mln zł od Fundacji Biedronki na wsparcie seniorów w czasie pandemii

  Uruchomiona w kwietniu br. Fundacja Biedronki aktywnie włącza się w walkę z pandemią. Pomocą Fundacji objęte zostaną domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja i inne ośrodki sprawujące opiekę nad osobami starszymi, które zgłoszą niedobory produktów ochrony dla personelu, środków higienicznych i dezynfekujących. Fundacja Biedronki przekaże te towary nieodpłatnie.

  Zobacz więcej…
 • 23.03.2020

  Senior w dobie zagrożenia epidemicznego

  • Jak się zachowywać?
  • Seniorze - potrzebujesz pomocy w zakupach? Tu znajdziesz informacje, jak ją otrzymać
  • Chcesz pomóc seniorowi? Tu informujemy o programie „Czas na pomaganie seniorom 65+”
  Zobacz więcej…
 • 11.03.2020

  Nowo tworzona Fundacja Biedronki będzie pomagać potrzebującym seniorom

  Fundacja powstaje po to, by nieść pomoc osobom starszym i przyczyniać się do poprawy jakości ich życia. Pierwszym programem Fundacji Biedronki będzie program kart przedpłaconych „Na codzienne zakupy”, obejmujący 10 tys. potrzebujących seniorów.

  Zobacz więcej…
Akceptuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, przy czym odbywa się to zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki, które możesz w każdej chwili zmienić. Jako Fundacja Biedronki używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu umożliwienia prawidłowego działania strony – korzystamy z plików cookie i technologii monitorujących w celu poprawy bezpieczeństwa, administracji systemem lub umożliwienia korzystania z funkcji serwisu. Są to pliki niezbędne do świadczenia usług i zapewnienia ich dostępności funkcjonalności. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce prywatności

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz