Rada Fundacji

Przewodniczący Rady Fundacji

• Pan Pedro Soares dos Santos

Prezes Zarządu Grupy Jeronimo Martins

Prezes Grupy Jeronimo Martins od 2010 r. i Przewodniczący Rady Dyrektorów od 2013 r. Reprezentuje czwarte pokolenie rodziny będącej większościowym udziałowcem Grupy JM. Karierę w firmie rozpoczął w wieku 23 lat, po czym pracował w wielu różnych obszarach biznesowych w wielu spółkach Grupy. W 2019 r. został uhonorowany nagrodą Ubi Caritas.

Członkowie Rady Fundacji:

• prof. dr hab. Anna Giza – Poleszczuk

Dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka m.in. w dziedzinie kapitału społecznego. Prowadziła wiele projektów badawczych, również międzynarodowych. Posiada doświadczenie po stronie biznesu w obszarze badań rynkowych, marketingu i komunikacji. Współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi.

• siostra Małgorzata Chmielewska

Przełożona Wspólnoty "Chleb życia", w ramach której prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, starszych oraz samotnych matek. W 2010 r. otrzymała honorową odznakę "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka". Jest również laureatką wielu innych wyróżnień, m.in. Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

• prof. dr hab. Jerzy
    Hausner

Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, laureat nagród: Kisiela, Władysława Grabskiego i Edwarda Lipińskiego.

• Sara Miranda

Dyrektor ds. komunikacji i odpowiedzialności społecznej Grupy Jerónimo Martins od 2010 roku. Absolwentka komunikacji na Universidade Nova de Lisboa. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1995 r. jako dziennikarka. Ma doświadczenie w wielu obszarach komunikacji – pracowała jako doradczyni medialna, konsultantka ds. komunikacji w różnych sektorach oraz strateg marek.

• Marta Maia

Dyrektor personalna Grupy Jerónimo Martins. Dołączyła do firmy w 1999 r. Absolwentka prawa na Catholic University, podyplomowych studiów z obszaru HR w Instituto Superior de Gestão, General Management Course na Universidade Nova oraz kursów w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi na Harvard, Stanford i INSEAD.