Nasze programy

 • Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki”

  Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” skierowany jest do podmiotów mających pod opieką osoby starsze, którym Fundacja Biedronki finansuje świąteczne paczki.

  Poznaj program
 • Program „Na dobrych fundamentach”

  Fundacja Biedronki współfinansowała budowę domu dla bezdomnych osób starszych, który powstał na ul. Foliałowej w Warszawie z inicjatywy Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia.

  Poznaj program
 • Program „Żywnościowy SOS”

  Program skierowany jest do organizacji pomocowych i polega na udzielaniu im finansowego wsparcia (w formie e-Kodów na zakupy w Biedronce), dzięki któremu mogą rozszerzyć skalę swojej działalności poprzez niesienie pomocy żywnościowej.

  Poznaj program
 • Program „Danie Wspólnych Chwil”

  Celem programu „Danie Wspólnych Chwil” jest przeciwdziałanie samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. Chcemy zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Pragniemy zwrócić również uwagę na kwestię prawidłowego żywienia osób starszych.

  Poznaj program
 • Program „Niezbędny dla rodziny”

  Fundacja Biedronki, wraz z partnerami, realizuje program wsparcia Ukraińców, którzy pozostali na terytorium swojego kraju. Akcja polega na organizowaniu transportów humanitarnych - Fundacja dostarcza paczki z żywnością, środkami higieny i produktami dla dzieci na tereny objęte wojną.

  Poznaj program
 • Program „Witamy
  i pomagamy” - pomoc
  dla uchodźców

  Fundacja Biedronki prowadzi program wsparcia uchodźców z Ukrainy, który jest oparty na dwóch filarach: pomocy w formie kart na zakupy do sklepów Biedronka oraz zapewnieniu uchodźcom tymczasowego i darmowego noclegu.

  Poznaj program
 • Karta dobra

  W ramach Programu „Karta dobra” Fundacja Biedronki działa na rzecz lokalnych organizacji pomocowych, które mają doświadczenie we wspieraniu seniorów. Fundacja przekazuje tym organizacjom przedpłacone Karty dobra na zakupy w sklepach sieci Biedronka. Następnie Karty dobra - za pośrednictwem lokalnych organizacji - trafiają do potrzebujących osób starszych.

  Poznaj program
 • Na codzienne zakupy

  Potrzebujący seniorzy otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 160zł miesięcznie na karcie przedpłaconej. Osoby objęte programem mogą liczyć na opiekę wolontariusza Caritas.

  Poznaj program
 • Fundacja Biedronki
  dla polskiej geriatrii

  Inicjatywa opiera się na pomocy finansowej na zakup sprzętu dla szpitali prowadzących oddziały lub poradnie geriatryczne. Program został zainaugurowany w Szpitalu Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach.

  Poznaj program
 • Hospicjum Fundacji Proroka Eliasza

  Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza wybudowała pierwsze hospicjum na terenach wiejskich Podlasia – w miejscowości Makówka, niedaleko Michałowa. Fundacja Biedronki jest strategicznym partnerem powstania ośrodka.

  Poznaj program
 • Smaki pokoleń

  Smaki Pokoleń to program zrealizowany przez Fundację Biedronki, sieć Biedronka oraz Fundację Zwolnieni z Teorii. Jego celem było połączenie dwóch obszarów - odżywiania oraz współpracy międzypokoleniowej.

  Poznaj program
 • Program pomocy w czasie pandemii koronawirusa

  Fundacja Biedronki przekazuje nieodpłatnie produkty ochronne, czystości i dezynfekujące ośrodkom sprawującym opiekę nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi.

  Poznaj program
 • „Pomagam seniorowi” – przewodnik dla wolontariuszy

  Fundacja Biedronki i Szlachetna Paczka stworzyły specjalny projekt edukacyjny - wspieramy merytorycznie tych, którzy swój czas i energię poświęcają na pomoc starszym: ich rodziny, wolontariuszy i społeczników. W ramach projektu przygotowaliśmy przewodnik do pracy z seniorami oraz szkolenia online.

  Poznaj program i pobierz podręcznik

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz