Pomoc od Fundacji Biedronki w formie karty na zakupy

28.09.2021
O programie Karta Dobra

Fundacja Biedronki przekazuje lokalnym organizacjom pomocowym karty na zakupy. Organizacje te znajdują ubogich seniorów w swoim regionie i to ich wspierają za pomocą Kart dobra. W efekcie programu ponad 600 starszych osób może liczyć na regularną comiesięczną pomoc.

- Dane GUS wskazują, że ze skrajnym ubóstwem boryka się ponad 300 tys. starszych osób. Zależy nam na tym, by docierać do najbardziej potrzebujących seniorów. Największą siłą małych, lokalnych organizacji jest to, że doskonale znają potrzeby osób żyjących w ich okolicy. Wierzymy, że Karta dobra nie tylko odciąży budżety seniorów, ale też dla samych organizacji stanie się nowym narzędziem pomocy i będzie pierwszym krokiem do objęcia seniora systematycznym wsparciem wolontariusza – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Karta dobra jest wydawana przez Fundację Biedronki i co miesiąc przez 10 kolejnych miesięcy - od września 2021 r. do czerwca 2022 r. - jest doładowywana kwotą 150 zł. Senior przeznacza te środki na zakupy artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i kosmetyków w sklepach Biedronka. Karta pozostaje aktywna i można nią płacić do końca sierpnia 2022 r.

Uczestnicy programu
Uczestnikami programu Karta dobra jest 8 doświadczonych w niesieniu pomocy organizacji. W pierwszej edycji 2021/2022 są to:

  • Stowarzyszenie "Ku dobrej Nadziei" w Białymstoku
  • Stowarzyszenie "Nasza Szczycieńska Ziemia" w Szczytnie
  • Stowarzyszenie "Zupełne dobro" w Rzeszowie
  • Stowarzyszenie "Dla równości" w Draganowej
  • Fundacja Senior w Koronie w Warszawie
  • Fundacja Koalicja Dla Młodych w Białobrzegach
  • Fundacja Pomocy Społecznej Eva w Warszawie
  • Stowarzyszenie Wspólnota Chleb Życia w woj. mazowieckim i świętokrzyskim

- Cieszymy się, że Fundacja Koalicja dla Młodych mogła dołączyć do Programu Karta Dobra. Bycie częścią Karty Dobra dało nam szansę na rozwój naszej oferty pomocowej skierowanej do seniorów z powiatów białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. Dla naszych seniorów posiadanie Karty Dobra to odciążenie budżetu domowego, bardziej wartościowy posiłek, brak potrzeby wyboru pomiędzy wykupieniem wszystkich leków, a zakupem węgla czy drzewa do ogrzewania. Jednak jednym z najważniejszych zalet tego programu jest stały kontakt z drugim człowiekiem, czyli naszymi Wolontariuszami. Seniorzy obejmowani wsparciem przez naszą Fundację często są samotni, nie mają z kim porozmawiać, powiedzieć o swoich troskach i radościach. Ten Program to jedyny program w naszym regionie, który daje taką możliwość i trwale łączy ze sobą seniora z wolontariuszem. – mówi Dawid Jarząbek-Nowak, Prezes Zarządu Fundacji Koalicja dla Młodych.

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz