10 milionów na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

28.02.2022
Fundacja Biedronki przeznaczy 5 mln zł na pomoc uchodźcom. Ze wsparciem organizacji pomocowych przekażemy ofiarom wojny w Ukrainie m.in. specjalne bony na zakupy. Programem zostaną objęci Ukraińcy w najtrudniejszej sytuacji – Ci, którzy w Polsce nie mają bliskich i przyjaciół.

We wsparciu uchodźców ważne jest to, by trwało ono dłużej, nie tylko w momencie przekraczania granicy. Rodziny, które przybywają do Polski w tym pierwszym okresie muszą znaleźć lokum, ale też mieć co jeść za miesiąc czy dwa. Fundacja skupi się właśnie na takich formach wsparcia, które zabezpieczać będą podstawowe potrzeby uchodźców w dłuższej perspektywie – szczególnie tych osób, które w naszym kraju nie mają bliskich. Kwota 5 mln złotych pozwoli nam pomóc wielu Ukraińcom, którzy znaleźli swój tymczasowy dom w Polsce – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Pozostałe 5 mln zł przekaże Biedronka. Kwota zostanie przeznaczona na dostarczenie uchodźcom z Ukrainy niezbędnej żywności, środków higieny i czystości. Najważniejsze z nich to produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, w tym: woda, chrupkie pieczywo, zupy instant, puszki mięsne, kawa i herbata, mleko w proszku dla dzieci, kaszki i musy, a także kosmetyki i środki czystości.

Tym samym wsparcie Jeronimo Martins Polska dla ukraińskich uchodźców wyniesie łącznie co najmniej 10 mln zł.

Cała informacja prasowa dostępna jest tutaj: 10 mln złotych dla ukraińskich uchodźców od Biedronki (biedronka.pl)

10 milionów na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie