Fundacja Biedronki zapewni noclegi uchodźcom z Ukrainy

8.03.2022
Główny udziałowiec grupy Jeronimo Martins (SFMS) podjął decyzję o zwiększeniu środków na pomoc uchodźcom z Ukrainy o dodatkowe 12 milionów złotych. Dzięki temu Fundacja Biedronki rozpocznie nowy program wsparcia dla osób uciekających przed wojną.

Inicjatywa ma na celu zapewnienie i opłacenie noclegu dla najbardziej potrzebujących uchodźców, którzy nie mogą liczyć na wsparcie znajomych lub rodziny. Łącznie Grupa Jeronimo Martins, poprzez Fundację Biedronki i Biedronkę, do tej pory zadeklarowała pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy w wysokości ponad 46 milionów złotych.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Fundacja Biedronki rozpoczyna nowy program pomocy, który ma się koncentrować na zapewnieniu najbardziej potrzebującym uchodźcom bezpłatnych noclegów. Otrzymają oni możliwość skorzystania z tymczasowego bezpłatnego pobytu w wybranych hotelach, pensjonatach i ośrodkach noclegowych w Polsce.

- Obecnie pilną potrzebą jest zapewnienie uchodźcom dachu nad głową, szczególnie w początkowym i zapewne najtrudniejszym okresie po przybyciu do Polski. Dlatego właśnie to dodatkowe wsparcie od głównego udziałowca Jeronimo Martins jest tak ważne, ponieważ pozwala nam rozszerzyć nasze działania poza pomoc żywnościową i uruchomić ten program – mówi prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer.

Pomoc będzie udzielana za pośrednictwem organizacji pracujących bezpośrednio przy wsparciu przyjeżdżających do Polski uchodźców. Program jest skierowany do osób, które szukają schronienia z powodu wojny w Ukrainie i nie mogą liczyć na krewnych czy znajomych.

Razem wspieramy Ukrainę
Dzięki zaangażowaniu Grupy Jeronimo Martins, Biedronki, Fundacji Biedronki i SFMS (głównego udziałowca Jeronimo Martins) wspólnie zadeklarowana kwota pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy wynosi ponad 46 milionów złotych:

 • 5 mln zł – kwota przeznaczona przez Fundację Biedronki na program kart przedpłaconych i bonów na zakupy do sieci sklepów Biedronka;
 • 5 mln zł – wartość darowizn rzeczowych ze strony Biedronki na rzecz organizacji pomocowych wspierających uchodźców;
 • 5 mln euro, czyli ok. 24 miliony złotych – kwota przeznaczona przez Biedronkę na rzecz organizacji aktywnie wspierających uchodźców:
  • 1 mln euro dla Caritas Polska,
  • 1 mln euro dla Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • 1 mln euro dla Polskiej Akcji Humanitarnej,
  • 1 mln euro dla Polskiej Misji Medycznej,
  • 1 mln euro dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
 • 2,5 mln euro, czyli ok. 12 milionów złotych – dodatkowe środki głównego udziałowca Jeronimo Martins (SFMS) dla Fundacji Biedronki na program zapewniający bezpłatne noclegi dla uchodźców.

Dodatkowo Biedronka:

 • Umożliwiła chętnym klientom włączenie się w pomoc:
  - klienci Biedronki mogą dokonywać wpłat finansowych na rzecz organizacji pomocowych podczas płacenia w kasach tradycyjnych oraz samoobsługowych
  - klienci Biedronki mogą przekazać produkty na rzecz Banków Żywności.
 • Wsparła pracowników z Ukrainy poprzez bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 1000 zł, a także pomoc psychologiczną w języku ukraińskim.

Fundacja Biedronki zapewni noclegi uchodźcom z Ukrainy

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz