Fundacja Biedronki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu!

13.09.2022
Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

W tym roku Fundacja Biedronki przygotowała dla uczestników Forum Ekonomicznego w Karpaczu symulację problemów starości. W pawilonie Biedronki każdy mógł doświadczyć wyzwań, z którymi zmagają się osoby starsze. Na chętnych czekała kamizelka obciążeniowa, okulary tymczasowo pogarszające wzrok oraz rękawice imitujące drżenie rąk podobne, jak w chorobie Parkinsona. Mówiliśmy również o empatii i potrzebie wzmocnienia wrażliwości społecznej na potrzeby osób w starszym wieku.

Symulację przeprowadzali eksperci z Katedry Geriatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu: dr Marta Podhorecka i dr Radosław Perkowski.

W trakcie Forum Ekonomicznego przedstawiciele naszych partnerskich organizacji: Julia Dmytryshyna (Front Pomocy Ukrainie) oraz ks. Mieczysław Puzewicz (Centrum Wolontariatu w Lublinie) wzięli udział w debacie „Jak biznes może łączyć wokół idei dla dobra wspólnego?” Podczas dyskusji opowiedzieli m.in. o długoterminowej potrzebie wsparcia organizacji pozarządowych działających na rzecz uchodźców oraz przewidywanych potrzebach w tym obszarze.

W debacie udział wzięli również: Dominika Langer-Gniłka (Stowarzyszenie WIOSNA) oraz ks. dr Marcin Iżycki (Caritas Polska). Panel moderował Arkadiusz Mierzwa z Biedronki.

Fundacja Biedronki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu!