Fundacja Biedronki nagrodzona Złotym Laurem Super Biznesu

21.10.2022
W tym roku już po raz dziewiąty kapituła złożona z przedstawicieli redakcji „Super Biznesu", wyłoniła firmy, instytucje i  osoby, które zostały nagrodzone Złotym Laurem. Fundacja Biedronki zdobyła nagrodę w kategorii „Działalność Społeczna". Statuetka została wręczona przez Krzysztofa Przybyła, prezesa fundacji Teraz Polska.

Uzasadnieniem przyznania nagrody było zainicjowanie programów pomocy na rzecz uchodźców i Ukrainy. Fundacja Biedronki prowadzi trzy projekty, które są odpowiedzią na wojnę („Witamy i pomagamy – zakupy”, „Witamy i pomagamy – noclegi” oraz „Niezbędny dla rodziny”). Ich wartość sięga 30 mln zł.

Fundacja Biedronki nagrodzona Złotym Laurem Super Biznesu

Nagrodę dla osobowości roku otrzymał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Samorządowcem roku został Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

W kategorii „Finanse i Bankowość" nagrodę otrzymał PKO Bank Polski SA, a w kategorii „Innowacyjność" KGHM Polska Miedź SA. PGE Polska Grupa Energetyczna SA zwyciężyła w kategorii „Kultura i Biznes", a Provident Polska SA - „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu". AstraZeneca Pharma Polska SP. Z O.O. otrzymała statuetkę w kategorii „Medycyna i Biznes".

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, z którymi realizujemy nasze programy, a także gratulujemy pozostałym zwycięzcom!