Fundacja Biedronki na kongresie Open Eyes Economy Summit

26.11.2022
Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit to cykl spotkań z ekspertami z całego świata, który pokazuje, że biznes i gospodarka nie tylko mogą, ale powinny opierać się na wartościach społecznych. Wśród uczestników wydarzenia przeprowadzaliśmy symulację starości i edukowaliśmy o problemach osób starszych. Prezeska Fundacji wzięła również udział w panelu pod patronatem miasta Gdańsk „Solidarny rozwój dla demokracji”.

W tym roku na uczestników VII Międzynarodowego Kongresu Open Eyes Economy, który odbył się w Krakowie, czekała symulacja problemów starości. Na naszym stoisku można było przetestować kamizelkę obciążeniową, okulary tymczasowo pogarszające wzrok oraz rękawice imitujące chorobę Parkinsona. Wspólnie z Biedronką edukowaliśmy, uświadamialiśmy i uwrażliwialiśmy na potrzeby osób starszych. Stoisko cieszyło się dużą popularnością szczególnie wśród młodzieży, która chętnie testowała urządzenia na sobie.

Prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer, wzięła udział w panelu pod patronatem miasta Gdańsk „Solidarny rozwój dla demokracji”. Sesja „Solidarny rozwój dla demokracji” dotyczyła zagadnień związanych z zaangażowaniem obywatelskim, aktywizmem społecznym, wolontariatem, prawami człowieka i wolnością. – Z perspektywy grupy docelowej naszej Fundacji, jaką są potrzebujące osoby starsze, zmarginalizowane, samotne, chore, trzeba stawiać na lokalne sieci wsparcia. Mniej lub bardziej formalne, na wolontariat sąsiadów, na małe lokalne organizacje. Wierzę w taką pomoc i wsparcie, których będziemy sobie sami nawzajem udzielać – podsumowała swoje wystąpienie Katarzyna Scheer. Relację z debaty można przeczytać na stronie PAP.

Zdjęcia: Stach Leszczyński/PAP