26.10.2020 Fundacja Biedronki przekaże nieodpłatnie podstawowe środki ochronne oraz dezynfekujące domom pomocy społecznej, zakładom opiekuńczo-leczniczym, zakładom pielęgnacyjno-opiekuńczym, hospicjom i innym ośrodkom sprawującym opiekę nad osobami w podeszłym wieku, aby zabezpieczyć seniorów przed zarażeniem COVID19.

Fundacja przekazuje produkty w ramach ich dostępności, do wyczerpania zapasów tym instytucjom, które się zgłoszą po pomoc za pomocą poniższego formularza. W szczególności pierwszeństwo będą miały instytucje z regionów o najwyższej liczbie zakażeń koronawirusem. Wśród przekazanych produktów będą maseczki jednorazowe, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji powierzchni.

Ośrodki, które potrzebują wsparcia, powinny się zgłosić poprzez poniższy formularz (uwaga: program nie jest skierowany do osób indywidualnych):