Ponad 30 000 prezentów od Fundacji Biedronki

20.12.2022
Fundacja Biedronki już po raz trzeci dystrybuuje świąteczne paczki, przeznaczone głównie dla osób starszych. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się blisko 370 placówek, które mają 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic. To trzecia edycja świątecznego programu, którego wartość od początku funkcjonowania wynosi blisko 4 mln zł.

– Wigilia Bożego Narodzenia to chwila, którą większość z nas chciałaby spędzić z rodziną i bliskimi. Niestety seniorzy w placówkach opiekuńczych i innego rodzaju instytucjach często nie mają tej możliwości. Poprzez nasz program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” chcielibyśmy pokazać, że o nich pamiętamy i są dla nas ważni – mówi prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki, znajduje się w województwie śląskim (19%). Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

Ponad 30 000 prezentów od Fundacji Biedronki

– Fundacja Laurentius posiada 2 oddziały: Dom Pomocy Społecznej oraz Placówka Świadcząca Całodobową Opiekę. Łącznie mieszka w nich 198 osób, które otrzymały świąteczne paczki Fundacji Biedronki. Zaskoczenie mieszkańców było ogromne. Bardzo cieszyli się z prezentów, tym bardziej, że wszystkie rzeczy były trafione. Ten piękny gest sprawił im wiele radości i przywołał uśmiech na twarzach. Jedna z mieszkanek przyszła podziękować i powiedziała z niedowierzaniem. „Takie wielkie prezenty!? Będę miała jeszcze po nowym roku słodycze” – mówi Elżbieta Elżbieta Grzeczka, Dyrektor Senior Residence, który zakwalifikował się do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki”.

– Dzięki programowi „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” mogliśmy zorganizować specjalne spotkanie, podczas którego św. Mikołaj wręczył prezenty naszym podopiecznym. Hospicjum to szczególne miejsce, w których gesty takie jak ten docenia się podwójnie – dodaje Maria Ptak z Hospicjum Stacjonarnego Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kielcach.