Fundacja Biedronki z nagrodą Dobroczyńca Roku!

2.06.2023
Fundacja Biedronki oraz sieć Biedronka zostały laureatem 26. edycji konkursu Dobroczyńca Roku w kategorii „pomoc uchodźcom i Ukrainie”.

Konkurs Dobroczyńca Roku nieprzerwanie od ponad 25 lat nagradza firmy zaangażowane społecznie. „Dobroczyńca Roku” stał się inspiracją dla wielu lokalnych i regionalnych konkursów realizowanych zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i lokalną administrację publiczną. Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji (najbardziej doświadczonych w działaniach z zakresu CSR i CCI), ale i na równi przedstawia działania dobroczynne małych i średnich firm.

Fundacja Biedronki z nagrodą Dobroczyńca Roku!

Kategoria „pomoc uchodźcom i Ukrainie”
W obliczu wojny z dnia na dzień podjęliśmy wraz z Biedronką szereg działań wsparcia uchodźców przebywających w Polsce oraz obywateli, którzy pozostali w Ukrainie. Wartość wsparcia wspólnych działań sieci Biedronka i naszej Fundacji wyniosła 65 mln zł. W ramach kompleksowego programu „Wsparcie dla Ukrainy” obejmującego darowizny pieniężne oraz produktowe, nawiązaliśmy współpracę z ponad 100 różnorodnymi organizacjami pozarządowymi.

Fundacja Biedronki przekazała uchodźcom ponad 13 tys. kart oraz 35 tys. kodów na zakupy, a także sfinansowała kilkadziesiąt tysięcy noclegów. Ponadto zakupiła 538 ton produktów, które trafiły do ponad 17 tys. rodzin w Ukrainie. Dodatkowo Grupa Jerónimo Martins, właściciel sieci Biedronka, przekazała 5 mln euro pięciu polskim organizacjom społecznym. Sieć sklepów Biedronka uruchomiła także mechanizm zbiórki pieniężnej oraz produktowej wśród klientów. Zebrano 8 mln zł oraz 650 ton produktów, które przekazane zostały dziewięciu organizacjom.

Dziękujemy Caritas Polska za nominację oraz kapitule konkursu za przyznanie nagrody!