Zapraszamy na plenerową wystawę fotograficzną w Warszawie „W drodze do domu”

11.08.2023

Mamo, czy to fajerwerki? Nie, córeczko. To wojna się zaczęła...
Nie mogłam uwierzyć w moje własne słowa. Nie sądziłam, że kiedykolwiek je wypowiem…

Zapraszamy na plenerową wystawę fotograficzną w Warszawie „W drodze do domu” to projekt, dzięki któremu ponad 330 uchodźców z Ukrainy otrzymało bezpieczne schronienie. Ich emocje uwiecznione na zdjęciach możemy zobaczyć na wystawie plenerowej opowiadającej o tym niezwykłym projekcie. Wystawa będzie prezentowana od 11 sierpnia na warszawskiej Starówce.

W ramach projektu „W drodze do domu” realizowanego przez Habitat for Humanity Poland we współpracy z Fundacją Biedronki w ciągu ostatnich sześciu miesięcy bezpieczny dach nad głową otrzymało ponad 330 uchodźców, którzy zamieszkali w 111 mieszkaniach w Warszawie i Gliwicach.

„Program przywrócił fundamentalne poczucie bezpieczeństwa, podarował nadzieję, że sprawy mają się szansę ułożyć.” - podkreśla Agnieszka Głusińskaz Fundacji Habitat for Humanity Poland.

”Posiadanie dachu nad głową to podstawa dla nas wszystkich. Stąd właśnie ten program - oferujemy konkretną pomoc konkretnym ludziom, którzy wpewnym momencie tak bardzo jej potrzebowali” - dodaje Katarzyna Scheer z Fundacji Biedronki.

W stronę domu - bezpiecznego miejsca

O tym, w jaki sposób nasze działania wpłynęły na życie poszczególnych rodzin możemy się przekonać odwiedzając wystawę plenerową dokumentującą realizację tego projektu.

66-letnia Tatiana wraz z rodziną przez ostatni rok zmieniała miejsce pobytu aż 10 razy, zanim trafiłapod skrzydła projektu „W drodze do domu” i zamieszkała na warszawskim Mokotowie.

„Zawsze będziemy wdzięczni za dobro, które nas spotkało. Dziękuję za Waszą pomoc i dach nad głową” - mówi pani Tatiana.

Wystawę „W drodze do domu” można oglądać w dniach od 11 sierpnia do 1 września 2023 r. w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście, w okolicach wieży kościoła św. Anny, mieszczącego się przy ul. Krakowskie Przedmieście 68. Ekspozycja ma charakter plenerowy. Autorką 24 fotografii prezentowanych na wystawie jest Natalia Poniatowska.

O Fundacji Habitat for Humanity Poland

„W drodze do domu” to jeden z wielu projektów realizowanych przez Fundację Habitat for Humanity Poland. Organizacja wspiera osoby najbardziej potrzebujące, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Wizją Habitat Poland jest „Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia”. Fundacja powstała w 1992 roku do dziś pomogła prawie 690 tys. osób w potrzebie mieszkaniowej. Od 24 lutego 2022 roku pomaga także uciekającym przed wojną w Ukrainie w znalezieniu bezpiecznego schronienia w Polsce. Więcej informacji: www.habitat.pl

Fundacja Biedronki

Podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez programy społeczne realizowane w skali ogólnopolskiej. Reaguje także na sytuacje kryzysowe jak pandemia czy wojna w Ukrainie. Prowadzi dwa programy pomocowe dla uchodźców oraz dostarcza pakiety humanitarne na tereny objęte wojną. Tylko w 2022 r. Fundacja Biedronki przeznaczyła 24,8 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

W drodze do domu

fot. Natalia Poniatowska

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz