Fundacja Biedronki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

7.09.2023
Po raz kolejny Fundacja Biedronki była uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Forum Ekonomiczne to największa i najważniejsza konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, w czasie której odbyło się aż 470 debat z udziałem ponad pięciu tysięcy uczestników z całego świata.

Na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu pojawiliśmy się wspólnie z Biedronką. W tym roku chcieliśmy zwrócić uwagę uczestników kongresu na kwestię żywienia seniorów, dlatego dla odwiedzających nas gości przygotowaliśmy obiady, by wspólny posiłek stał się okazją do dyskusji o problemach osób starszych. Akcja była nawiązaniem do naszego nowego programu „Poczta Obiadowa”*.

Fundacja Biedronki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Co więcej, nasza prezeska – Katarzyna Scheer, wzięła udział w debacie prowadzonej przez Łukasza Salwarowskiego (prezesa Stowarzyszenia Manko i redaktora naczelnego „Głosu Seniora”), podczas której uczestnicy dyskutowali o „srebrnym pokoleniu”. „Osób starszych, które nie będą mogły kupić ważnych dla nich usług, będzie coraz więcej. Może to wynikać z ich niedostatecznych zasobów finansowych, ale także tego, że np. w małych miejscowościach dostępność usług jest mniejsza. Naszą troską jest więc takie wspieranie rozwoju "srebrnej gospodarki" by była w stanie zaspokoić potrzeby także tych seniorów” – powiedziała podczas swojego wystąpienia prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer.

*Przypominamy, że w programie „Poczta Obiadowa” seniorzy wymagający wsparcia żywnościowego otrzymują obiad wprost do swoich drzwi. Aktualnie trwa edycja pilotażowa akcji, do której nasze organizacje partnerskie zakwalifikowały już kilkaset osób starszych.

Pliki cookie niezbędne do prawidłowego działania serwisu

Analizy i ocena wydajności

Reklamowe pliki cookie

zapisz