Koronne Porozumienie

• Opis programu: Fundacja Biedronki wspiera Fundację Senior w Koronie poprzez darowizny produktowe
  • Beneficjenci: ubodzy seniorzy borykający się z problemami finansowymi, niepełnosprawnością, samotnością
  • Budżet programu: wartość miesięcznej darowizny rzeczowej to ok. 4-5 tys. zł

Opis programu

Fundacja Biedronki wspiera warszawską Fundację Senior w Koronie, przekazując produkty żywnościowe, higieniczne i chemiczne, które trafiają do najbardziej potrzebujących seniorów. Pomocą objętych jest około 100 osób. Dodatkowo w 2021, Fundacja Biedronki przekazała podopiecznym Fundacji Senior w Koronie bożonarodzeniowe paczki, pełne słodkości i kosmetyków.

Program Koronne Porozumienie ma na celu nie tylko wsparcie seniorów - został rozpoczęty również z myślą o wspieraniu lokalnej organizacji pomocowej, której misja pokrywa się z celami działania Fundacji Biedronki. To właśnie lokalne organizacje często najlepiej orientują się w sytuacji materialnej i życiowej poszczególnych mieszkańców, dzięki czemu fundusze lub produkty są efektywnie rozdysponowane wśród osób najuboższych.

Kilka słów o historii

Fundacja Senior w Koronie powstała w czasie pandemii koronawirusa. Początkowo była to grupa wolontariuszy, którzy chcieli pomagać seniorom w zakupach. Szybko okazało się jednak, że w stolicy żyje wiele osób starszych, które nie mają zapewnionych podstawowych sprzętów takich jak lodówka, nie mają pieniędzy na rachunki, jedzenie czy też wykupienie recepty. Jako odpowiedź na te problemy powstała Fundacja Senior w Koronie, która wspiera podopiecznych ciepłymi obiadami, czy też dofinansowaniem na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Dzięki pomocy ze strony Fundacji Biedronki, Senior w Koronie może skompletować znacznie więcej paczek dla podopiecznych.

Koronne Porozumienie