13.05.2020

10 mln zł od Fundacji Biedronki na wsparcie seniorów w czasie pandemii

Fundacja Biedronki zakończyła zbieranie zgłoszeń do pierwszej edycji programu wsparcia ośrodków zajmujących się opieką nad seniorami. Program ten został uruchomiony w związku z trudną sytuacją tych instytucji w czasie pandemii koronawirusa. Fundacja wysyła do nich środki ochronne, higieniczne i do dezynfekcji.

W sumie pomożemy ok. 240 ośrodkom, w których przebywa blisko 20 tys. podopiecznych.

W tej turze przygotowaliśmy 250 palet, na których znalazło się:

• 0,5 mln maseczek jednorazowych
  • ponad 60 tys. rękawiczek lateksowych diagnostycznych
  • 300 tys. kapsułek do dezynfekcji
  • ponad 110 tys. chusteczek do dezynfekcji powierzchni
  • 5 tys. litrów płynu do dezynfekcji
  • 72 tys. opakowań chusteczek nawilżanych DADA (po 72 chusteczki w jednym opakowaniu)
  • 33 tys. litrów mydła w płynie Linda
  • 12 tys. opakowań kremów do rąk BeBeauty

Pomocą Fundacji objęte zostały: domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja i inne ośrodki sprawujące opiekę nad osobami starszymi, które zgłosiły niedobory produktów ochronnych dla personelu, środków higienicznych i dezynfekujących. Fundacja Biedronki przekazuje te towary nieodpłatnie.

Zespół Fundacji Biedronki pracuje nad kolejną edycją programu wsparcia ww. ośrodków w dobie pandemii. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Więcej informacji o Programie TUTAJ