Katarzyna Scheer gościem konferencji „Gdańsk pomaga Ukrainie” na temat pomocy uchodźcom

18.05.2022
Prezeska Fundacji Biedronki opowiedziała o programie „Witamy i pomagamy - zakupy” oraz o wsparciu, jakie otrzymał Gdańsk na rzecz pomocy uchodźcom. Fundacja Gdańska otrzymała od nas ponad 1100 kart oraz prawie 12 000 e-Kodów, a wartość całej darowizny to ponad 1,6 miliona złotych.

W trakcie wydarzenia, w obecności m.in. prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz, ogłoszono również otwarcie punktu UNHCR pomocy finansowej dla uchodźców.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:

Przypominamy, że w ramach programu Fundacji Biedronki „Witamy i pomagamy – zakupy” to organizacje partnerskie decydują o tym, którzy uchodźcy otrzymają pomoc w postaci kart przedpłaconych o wartości 300 złotych oraz e-Kodów o wartości 50 złotych. Listę organizacji partnerskich można znaleźć na naszej stronie internetowej.