Zmiana regulaminu w programie „Żywnościowy SOS”

25.10.2022
Zgodnie z zapowiedzią, 25 października 2022 wchodzi w życie nowy regulamin programu „Żywnościowy SOS”. Projekt ma na celu wsparcie innych organizacji pozarządowych, by mogły zwiększyć skalę swojej działalności i skuteczniej pomagać najbardziej potrzebującym.

W związku ze skalą działalności organizacji pomocowych, które zgłosiły się w ramach programu, informujemy, że od 25.10.2022 r. wchodzi w życie nowe brzmienie regulaminu programu. Zmiany obejmują m.in. rozszerzenie zakresu pomocy i dodanie nowych wartości wsparcia w zależności od liczby miejsc w placówce lub placówkach prowadzonych przez jednego uczestnika programu oraz średniej miesięcznej wartości pomocy żywnościowej niemającej formy stacjonarnej świadczonej przez organizację. Jednocześnie przedłużony zostanie termin naboru wniosków do 30.10.2022 r.

Zmiana regulaminu w programie „Żywnościowy SOS”

Program „Żywnościowy SOS” jest skierowany do fundacji, stowarzyszeń oraz kościelnych osób prawnych posiadających status organizacji pożytku publicznego wspierających najbardziej wrażliwe grupy społeczne – osoby dotknięte ubóstwem, chorobą i niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.

Zakwalifikowane do programu organizacje otrzymają pomoc w formie e-Kodów do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Biedronka. E-Kody zostaną przekazane w dwóch turach: w listopadzie 2022 oraz w lutym 2023.

Nowy regulamin programu „Żywnościowy SOS” dostępny jest tutaj.

Link do formularza zgłoszeniowego: www.sos.fundacjabiedronki.pl

Więcej informacji o projekcie znajduje się w opisie programu.